با یاری خدا نظارت میدانی از استان خوزستان برای پیگیری حل مشکلات مردم مقاوم و صبور این منطقه آغاز شد.
امیدوارم با فهم بدون واسطه مشکلات و به کار گیری توان نمایندگان محترم استان و همکاری مسئولان اجرائی محلی و ملی، بتوانیم برای حل مشکلات مردم اقدامات ملموس و موثری به انجام رسانیم.
استقبال گرم مردم شریف این دیار از یکی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران مرا شرمندۀ خود کرد و خود را بیش از گذشته مدیون آن عزیزان دانستم.

رئیس مجلس شورای اسلامی نظارت میدانی از استان خوزستان، گفت: این استان از دوران دفاع مقدس تاکنون و همچنین در حوزه تولید ملی پیشران بوده است.

وی با بیان اینکه در مجلس یازدهم اولویت بر نظارت و سپس قانونگذاری است، تصریح کرد: اعتقاد داریم نظارت پیشینی و در حال اجرا باید، بر نظارت پسینی اولویت داشته باشد؛ به عنوان مثال هرچند پس از ارائه گزارش تفریغ بودجه، برخی از مشکلات و مسائل مشخص می‌شود، اما نظارت در حال اجرا بهتر و کارآمدتر است.

هدف از نظارت‌ها مچ‌گیری نیست

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه وقتی صحبت از شفاف‌سازی و هوشمندسازی می‌شود، باید نظارت سیستمی و میدانی نیز انجام شود، ادامه داد: بر این اساس عنوان شد که هدف از نظارت‌ها مچ‌گیری نیست، بلکه این نظارت‌ها به مدیران قوی و شجاع که با تصمیم‌گیری‌هایشان به پیشرفت کشور کمک می‌کنند، انگیزه می‌دهد. همچنین کم‌کاری‌ها و فعالیت خارج از مسیرها نیز براساس قانون پیگیری می‌شود.

اشتغال، تامین آب شرب، کشاورزی و فاضلاب پرتکرارترین دغدغه‌های مردم

وی در پاسخ به سوالی درباره دغدغه‌های مردم خوزستان در دیدار چهره به چهره با رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: بحث اشتغال، تامین آب شرب، کشاورزی و فاضلاب از جمله پرتکرارترین دغدغه‌های مردم بود. البته این بدان معنا نیست که معیشت، مسکن، بافت فرسوده و... از دغدغه‌های مردم به شمار نمی‌رود.

قالیباف با اشاره به اینکه با قوه مجریه توافق شده برخی از موضوعات مهم که مردم را آزار می‌دهند، مورد توجه و اولویت قرار گیرند، تصریح کرد: به عنوان مثال 700 روستا دچار تنش آبی هستند که امیدواریم این مسئله تا پایان دولت و تابستان سال آینده برطرف شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین مقرر شد اولویت ایجاد 40 هزار شغل علاوه بر برنامه‌های دیگر در دستور کار قرار گیرد که در این میان 10 هزار شغل مربوط به زنان سرپرست خانوار است که دچار مشکلات معیشتی هستند.

وی اظهار کرد: در این بین بحث اقتصاد دانش بنیان نیز دارای اهمیت است، بر این اساس مقرر شد 4 مرکز نوآوری با هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز نوآوری در تهران برای جوانان تحصیل کرده ایجاد شود.

قصد داریم بر تصمیم‌گیری‌ها و اجرا نظارت کنیم

وی در پاسخ به سوالی درباره دخالت برخی نمایندگان در امور استان و سیاسی‌کاری و قوم‌گرایی به جای نظارت، گفت: نمایندگان خودشان قانون وضع می‌کنند و باید اولین اجراکننده آن باشند، از این رو طبق قانون هیچ فردی حق دخالت در امور اجرایی را ندارد.

قالیباف با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در افتتاحیه مجلس یازدهم، اظهار کرد: نظارت بر رفتار نمایندگان یکی از پیام‌های مهم بود که بر این اساس هیات 7 نفره‌ای در این راستا تشکیل شده است، بنابراین هر گزارشی مبنی بر بروز مشکل ارائه شود، مجمع نظارت بر رفتار نمایندگان آن را پیگیری می‌کند.

وی افزود: ابتدای نظارت میدانی بر استان خوزستان عنوان شد که نیامده‌ایم به جای قوه مجریه کار کنیم، بلکه قصد داریم بر تصمیم‌گیری‌ها و اجرا نظارت کنیم.


مراکز علم و فناوری

فعالیت های دانش بنیان

مسئله وقفی بودن زمین های مردم

وقفی بودن زمین های مردم

فعال سازی کارخانه سیمان آریا اندیمشک

کارخانه سیمان آریا اندیمشک

کمبود مدارس شمال خوزستان

مدارس شمال خوزستان

تداخل خط انتقال برق، انتقال لوله گاز و نفت به مناطق مسکونی

انتقال برق، انتقال لوله گاز و نفت به مناطق مسکونی

عدم اجرای قوانین منطقه آزاد اروند

قوانین منطقه آزاد اروند