صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
1399/06/29
0.0 (0)

دستورکار کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته پایانی تابستان و آغاز پاییز/ 4 وزیر مهمان بهارستان

وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش، امور اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی مهمان این هفته وکلای ملت در کمیسیون های تخصصی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، دستورکار کمیسیون های تخصصی مجلس از شنبه 29 شهریور تا چهارشنبه 2 مهرماه به شرح زیر اعلام شد:

الف- کمیسیون های خاص

کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس

دوشنبه

جلسه کارگروه موضوع ماده ۱۴۲ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان

جلسه کارگروه منتخب کمیسیون برای بررسی طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بررفتار نمایندگان با حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها و مرکز تحقیقات مجلس و سایر مدعوین

سه شنبه

ارائه گزارش نماینده کمیسیون در شورای اداری، از آخرین وضعیت ساختار و تشکیلات اداری مجلس و فرایندهای اداری مصرح در ماده ۶۹ قانون آئین نامه داخلی با رویکرد آسیب شناسی

چهارشنبه

بررسی نحوه ایفای وظیفه کمیسیون آئین نامه داخلی برای اجرای تبصره ماده۷۲ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بررسی پیشنهادات جدید واصله برای اصلاح قانون آئین نامه داخلی

کمیسیون اصل نود

یکشنبه

نشست هیات رئیسه کمیسیون

 نشست عمومی کمیسیون

سه شنبه

نشست هیات رئیسه کمیسیون

نشست عمومی کمیسیون با حضور رئیس دیوان عدالت اداری

کمیته فرهنگی و اجتماعی

شنبه

نشست کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون

دوشنبه

نشست کمیته و اجتماعی و نیز کمیته اقتصادی فنی و عمرانی کمیسیون

کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی

یکشنبه

بررسی لایحه اصلاح مواد (۲۰) الی (۲۳) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تنفیذی در ماده (۳۰) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی و طرح اصلاح مواد (۱) و (۷) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی برگشتی از شورای نگهبان با حضور وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، بخش خصوصی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

دعوت از رئیس، دبیرکل و هیات رئیسه اتاق ایران جهت تبادل نظر و استماع گزارش در خصوص وضعیت تولید و محیط کسب و کار

دوشنبه

گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت تبادل نظر در خصوص جهش تولید و فضای کسب و کار با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان

ب- کمیسیون های تخصصی

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری

یکشنبه

بررسی اولویت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با حضور مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

نشست هیأت رئیسه کمیسیون

سه شنبه

ارائه گزارش عملکرد کمیته های شش گانه کمیسیون (هر کمیته پنج دقیقه)

دعوت از وزیر محترم آموزش و پرورش جهت پی گیری فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درخصوص اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

کارگروه فرهنگ و تربیت اسلامی

دوشنبه

بررسی مسائل فرهنگی و تربیتی در آموزش و پرورش

کمیسیون اجتماعی

یکشنبه

بررسی لایحه استخدامی شهرداری ها در کمیسیون اجتماعی  اصلی

بررسی طرح اصلاح ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری

بررسی لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

دوشنبه

ادامه بررسی نتیجه اقدامات بعمل آمده توسط وزارت راه و شهرسازی در رسیدگی به سوالات آقایان بابایی و صباغیان در کمیته اداری و استخدامی

سه شنبه

جلسه هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی

دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور پاسخگویی به سوالات: ۱- حبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون ۲- عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه ۳- سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه ۴- جلال محمود زاده نماینده مهاباد ۵- احسان ارکانی نماینده نیشابور و فیروزه ۶- نصراله پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات ۷- شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان و بردسیر ۸- هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه ۹- سمیه محمودی نماینده شهرضا و دهاقان 

کمیته اداری و استخدامی

دوشنبه

بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی

کمیته ایثارگران

سه شنبه

ادامه موضوع بحث جلسه هفته گذشته در خصوص حقوق و مزایای ایثارگران

کمیسیون اقتصادی

شنبه

جلسه کارگروه بررسی لایحه بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه

بررسی لایحه اصلاح قانون امور گمرکی

بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی

بررسی طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی، مصوب ۷/۶/۱۳۷۲

دوشنبه

نشست اعضای کمیسیون اقتصادی با دبیر و اعضای محترم شورای نگهبان به منظور بررسی همکاری های مشترک در خصوص طرح‌ها و لوایح

نشست با مدیران ارشد بیمه های بازرگانی کشور با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بیمه مرکزی با موضوع بررسی آخرین وضعیت صنعت بیمه کشور

سه شنبه

دعوت از وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سوالات: سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، آذرشهرو اسکو، احسان ارکانی نماینده نیشابور و فیروزه، احمد علیرضابیگی نماینده تبریز، آذرشهرو اسکو، جلیل مختار نماینده آبادان، حبیب اله دهمرده نماینده زابل، هیرمند، هامون و زهک (دوفقره)، حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان (دوفقره)، حسین بامیری نماینده لردگان، سیدجلیل میرمحمدی میبدی نماینده میبد و تفت (دوفقره)، علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار، جغتای و جوین، علی علی زاده نماینده مراغه و عجب شیر، غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر، معین الدین سعیدی نماینده چابهار نیکشهر و کنارک، هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه

بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس برای ضرورت تحقیق و تفحص از عملکرد بانک های خصوصی

چهارشنبه

جلسه هیأت رئیسه کمیسیون در خصوص بررسی اخبار روز و نحوه رسیدگی به طرحها و لوایح

کمیته بازرگانی

چهارشنبه

بررسی طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی، مصوب ۷/۶/۱۳۷۲'

کمیته پولی و بانکی

دوشنبه

بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران

کمیته مالیاتی

دوشنبه

بررسی طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

یکشنبه

مروری بر آخرین اخبار

بررسی سازش خیانت‌بار کشورهای امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی با حضور نمایندگان گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی           

جمع‌بندی و بررسی نهایی طرح ها و لوایح اجرایی به کمیته‌ها

ادامه بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل

سه شنبه

مروری بر آخرین اخبار

مروری بر آخرین تحولات خاورمیانه با حضور مسئولین ذی‌ربط

چهارشنبه

نشست اعضای هیأت رئیسه و رؤسای کمیته‌ها

کمیته امنیت

دوشنبه

بررسی لایحه پروتکل همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر (مورخ ۲۷ آبان ۱۳۸۹ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۰))

بررسی طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی

بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشسگی بین صندوق های بازنشستگی

کمیته دفاعی

دوشنبه

بررسی و مروری بر قانون نظام وظیفه با حضور مسئولین محترم ذی‌ربط

کمیته مرز

دوشنبه

سوال حبیب الله دهمرده نماینده مردم شریف زابل، زهک و هیرمند از وزیر کشور با حضور مسئولین ذی‌ربط

کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها

یکشنبه

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور

بررسی طرح ثبت نام رای دهندگان در انتخابات

سه شنبه

بررسی تحقیق و تفحص جناب آقای حسینی کیا نماینده محترم سنقر در خصوص عملکرد استانداری کرمانشاه

کمیته بررسی آمایش و توسعه استانها با دعوت از نماینده مرکز پژوهشها و دستگاه های اجرایی

چهارشنبه

نشست هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

کمیسیون انرژی

یکشنبه

بررسی طرح جهش تولید دانش‌بنیان

بررسی طرح تخصیص ارز با نرخ ترجیحی به کالاهای اساسی

بررسی طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا

بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی

سه شنبه

جلسه هیئت رئیسه کمیسیون

بررسی طرح مدیریت تعارض منافع

بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار

بررسی طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار

بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل

بررسی لایحه مشارکت عمومی- خصوصی

کمیته نیرو

یکشنبه

دعوت از سندیکای صنعت برق برای بررسی مشکلات آن حوزه

سه شنبه

دعوت از سندیکای شرکت های تولیدکننده برق برای بررسی مشکلات آن حوزه

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

یکشنبه

تبادل اطلاعات و اخبار

رسیدگی به طرح جمعیت و تعالی خانواده

استماع گزارش و بررسی عملکرد اعتبارات هزینه ای و تملک دارائی های سرمایه ای کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور رئیس محترم کمیته و معاونین ذیربط

سه شنبه

رسیدگی به طرح اصلاح نرخ ارز مبنای حقوق ورودی

رسیدگی به طرح تخصیص ارز با نرخ ترجیحی به کالاهای اساسی

استماع گزارش و بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای احکام و تکالیف برنامه ششم توسعه، بودجه سالجاری و موضوع دولت الکترونیک

کمیته اصلاح ساختار بودجه

یکشنبه

ادامه بررسی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه

کمیته اقتصادی

یکشنبه

رسیدگی به طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا

کمیته امور اجتماعی و فرهنگی

یکشنبه

رسیدگی به عملکرد اعتبارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستگاه های وابسته

کمیته برنامه ریزی، آمایش و آمار

یکشنبه

ارزیابی عملکرد اعتبارات امور و فصول و اعتبارات استانها در بودجه سنواتی و برنامه ششم توسعه

سه شنبه

بررسی موضوع آمایش ملی سرزمین

کمیسیون بهداشت و درمان

یکشنبه

استماع اخبار

ادامه بررسی حادثه کلینیک سینا مهر و وضعیت بیمارستان ها و دی کلینیک با ریسک بالا در شهر تهران و تصمیم سازی در خصوص احیاء و تقویت اعتبار بخشی بیمارستانها و مراکز جراحی محدود با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون روابط کار وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، بازپرس شعبه ۱۱ ویژه قتل دادسرای امور جنائی تهران و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

سه شنبه

جلسه هیات رئیسه کمیسیون

استماع اخبار

بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه سلامت (اعاده شده از شورای نکهبان)

بررسی طرح تخصیص ارزبانرخ ترجیحی به کالاهای اساسی

بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان

بررسی لایحه تعیین تکلیف اموال بهکده رضوی

کمیته جمعیت و خانواده

دوشنبه

بررسی طرح تعالی جمعیت و خانواده

کمیته طرح ها و لوایح

دوشنبه

بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوقهای بازنشستگی

بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار

کمیته هلال احمر

سه شنبه

بررسی پیش نویس اساسنامه هلال احمر

کمیسیون صنایع و معادن

یکشنبه

بررسی اخبار و اطلاعات واصله

استماع گزارش ایزدخواه در خصوص طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک           

استماع گزارش کمیته صنعت و راهبردهای توسعه صنعتی در حوزه فولاد

ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون بخش تعاونی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران

جلسه هیات رئیسه کمیسیون

سه شنبه

دعوت از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص برای  بررسی درخواست انجام تحقیق و تفحص های "کیفیت و قیمت خودرو " و " وضعیت مشکلات صنعت خودروسازی و تصمیمات چندگانه در نرخ گذاری ها و توزیع آن وعدم رعایت عدالت در این صنعت" در اجرای ماده (۲۱۲) قانون آئین نامه داخلی

بررسی ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولید داخل با دعوت از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، تعزیرات حکومتی ، ستاد تنظیم بازار

ادامه بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان

کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات

دوشنبه

استماع گزارش رئیس محترم مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت

کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار

دوشنبه

بررسی نقش قاچاق کالا در حوزه تولید با دعوت از مسئولان مربوط ، از دبیرخانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا ، اتاق بازرگانی و مرکز پژوهش ها

کمیته صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

دوشنبه

پیگیری موضوعات مربوط به پتروشیمی و گمرک در حوزه فعالیت کمیته

کمیته معدن و صنایع معدنی

دوشنبه

بررسی نحوه قیمت گذاری و فروش محصولات فلزی با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط، مرکز پژوهش ها و اتاق ایران

کمیسیون عمران

یکشنبه

بررسی 'لایحه مشارکت عمومی- خصوصی

سه شنبه

جلسه هیأت رئیسه کمیسیون

نشست مشترک کمیسیون با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان

کمیته آب و فاضلاب

دوشنبه

تامین آب شرب پایدار

کمیته امور بندری و دریانوردی

دوشنبه

چشم انداز بنادر و ترسیم نقشه راه

کمیته حمل و نقل

دوشنبه

تعیین اولویت های کمیته حمل و نقل

کمیسیون فرهنگی

یکشنبه

بررسی اخبار فرهنگی

بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده

سه شنبه

بررسی اخبار فرهنگی

کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار

یکشنبه

بحث و بررسی پیرامون نظارت پذیری بودجه دستگاه های فرهنگی

کمیته تبلیغات اسلامی، ارشاد، میراث فرهنگی، گردشگری،‌ و صنایع دستی

یکشنبه

بحث و بررسی پیرامون تصمیمات جلسه قبل

کمیته تربیت بدنی و جوانان

دوشنبه

بررسی اولویت های کمیته

کمیته زنان و خانواده

دوشنبه

نشست مشترک با اعضای کمیته جمعیت و خانواده کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش پزشکی

نشست مشترک با اعضای کمیته خانواده کمیسیون اجتماعی

کمیته فرهنگ، هنر، رسانه و فضای مجازی

دوشنبه

بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی»

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست

یکشنبه

بررسی آخرین وضعیت تولید مرغ لاین آرین با حضور مسئولین ذیربط جهاد کشاورزی، مجری طرح، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان بازرسی کل کشور و وزارت اطلاعات

بررسی مشکلات خرید وصادرات زعفران با حضور مسئولین وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی، وزارت امور خارجه، و اتحادیه تولیدکنندگان بخش خصوصی

سه شنبه

دعوت از وزیر جهاد کشاورزی به منظور پاسخگویی به سوالات: ۱- مسلم صالحی نماینده اقلید ۲- علی بابائی کارنامی نماینده ساری و میان دورود ۳- رضا آریان پور نماینده مینو دشت، گالیکش و کلاله و مراوه تپه ۴- سید محمد مولوی نماینده آبادان (۳ فقره سئوال) ۵- محمد صفری ملک میان نماینده رودسر و املش ۶- حسن محمد یاری نماینده طوالش، رضوانشهر و ماسال ۷- سید جلیل میر محمدی نماینده تفت و میبد ۸- کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت ۹-محمد صالح جوکار نماینده یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک ۱۰-بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن ۱۱-عباس گودرزی نماینده بروجرد

نشست مشترک کمیسیون با ریاست و معاونین محترم سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به منظور بررسی مشکلات و تنگناههای موجود و ارائه راه کارهای مناسب در محل سازمان مذکور

کمیته محیط زیست

سه شنبه

بررسی لایحه موافقتنامه پاریس ( اعاده شده از شورای نگهبان)

کمیته آب

شنبه

بررسی موضوع آب های زیرزمینی با دعوت از مسئولین ذیربط وزارت جهاد کشاورزی و مرکز پژوهش های مجلس

دوشنبه

بررسی اولیتهای کاری کمیته و جمع بندی موضوع آبهای زیرزمینی با حضور وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی و مرکز پژوهش های مجلس

کمیته منابع طبیعی و امور اراضی

دوشنبه

بررسی مشکلات اجرای قانون آبخیزداری با دعوت از مسئولین ذیربط و مرکز پژوهش ها

بررسی نحوه اجرای قانون آبخیزداری

نظرات کاربران

Parameter:462997 -LayoutId:0 LayoutName

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون