صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس

42282 1392/03/27 00:00:00
0.0 (0)

قاضی پور از پاسخ وزیر صنعت، معدن و تجارت قانع شد

قاضی پور از پاسخ وزیر صنعت، معدن و تجارت قانع شد

نماینده مردم ارومیه در مجلس از پاسخ وزیر صنعت، معدن و تجارت به سوال ملی خود قانع شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس از پاسخ وزیر صنعت، معدن و تجارت به سوال ملی خود قانع شد.

در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۷ خردادماه) مجلس شورای اسلامی سوال ملی نادر قاضی پور از مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر علت عدم اجرایی شدن مصوبات قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه توسط شرکت توسط شرکت دخانیات ایران مطرح شد.

 

نادر قاضی پور با بیان اینکه سوال من از کمیسیون صنایع و معادن بیرون آمد، گفت: من از جواب غضنفری قانع شدم.

 

محمدحسن ابوترابی فرد رئیس جلسه امروز خطاب به قاضی پور با بیان اینکه از نگاه ملی شما و همکاران سپاسگزارم گفت: از وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکر ویژه داشته و از زحمات و عقلانیت و اخلاق و تدبیر شما هم همیشه کمال تشکر را داشتیم.

 

نادر قاضی پور با بیان اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه تولیدات کشور باید به حدی رشد یابد که بتواند جوابگوی نیازهای داخلی باشد افزود: متاسفانه با بی توجهی مسئولان تاکنون این اتفاق نیفتاده و ما شاهد واردات سیگارهای خارجی به کشور هستیم.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تولید سیگار و تنباکو در داخل به صورت کشت برگ توتون می توانیم علاوه بر تامین نیاز داخل، اشتغال در کشور ایجاد کنیم، تصریح کرد: با توسعه صنعت تولید دخانیاتدر کشور می توانیم گردش مالی و پولی را در داخل به وسیله این صنعت افزایش دهیم.

 

وی ادامه داد: کاشت، داشت و برداشت توتون اشتغال غیرمستقیم و درآمدزایی برای مردم داشته و می تواند از وابستگی به خارج از کشور بکاهد.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه اگر سیگار در داخل کشور تولید شود، دارای استانداردهای لازم خواهد بود، گفت: تولید داخل دارای کیفیت خوبی بوده و شرایط بهداشتی را از سر گذرانده است و بدین ترتیب سلامت افراد به علت عدم رعایت استاندارد به خطر نخواهد افتاد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معدن با بیان این مطلب که با افزایش تولیدات داخل جلوی واردات گرفته خواهد شد، تصریح کرد: در صورتی که کشور بتواند صنایع مربوط به دخانیات را رونق داده و تولید داخل را تامین کند، از خروج ارز نیز جلوگیری خواهد شد.

 

قاضی پور با تاکید بر اینکه تولید بیشتر و باکیفیت تر در داخل از واردات دخانیات غیربهداشتی جلوگیری خواهد کرد، گفت: طبق قانون برنامه پنجم توسعه ماده ۱۰۲ تبصره ۳ تا پایان برنامه توازن بین تولید در داخل با مصرف باید برقرار شود.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم با اشاره به اینکه طبق برنامه پنجم توسعه حمایت از تولید دخانیات منجر به کاهش قیمت تمام شده توتون و سیگار در کشور خواهد شد، تصریح کرد: حمایت هدفمند از استقرار و گسترش صنایع تبدیلی، تکمیلی و نگهداری محصولات اساسی کشور برای رونق بخش تولید باید جدی گرفته شود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این مطلب که بحث سر تولید ملی و اشتغال است و اینکه سیگار و دخانیاتی که به کشور وارد می شود، بهداشتی نبوده و سلامت افراد را به خطر خواهد انداخت، افزود: عدم وابستگی به کشورهای وارد کننده دخانیات و کاهش خروج ارز منوط به توجه دولت به تعهدات خود در حوزه تولید و حمایت از این بخش است.

 

نظرات کاربران

Parameter:42282!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون