صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون
1399/06/18
0.0 (0)

در نشست کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت؛

بررسی فضای کسب و کار با حضور معاون وزارت کار

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس موضوع اشتغالزایی و فضای کسب و کار را با حضور معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست عصر امروز ( سه شنبه 18 شهریورماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حضور منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد که منصوری گزارشی درباره اقدامات این وزارتخانه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای اشتغالزایی در کشور ارائه و اعلام کرد که تلاش این وزارتخانه پیش بردن بحث اشتغالزایی به همراه سیاست‌های رشد اقتصادی در کشور بوده است.

براساس اعلام منصوری نرخ بیکاری در زمان شیوع کرونا در کشور یعنی از اسفند ماه سال گذشته تاکنون منفی 4 درصد رشد داشته و باید برای جبران و بازگشت به شرایط قبل برنامه‌ریزی فوق‌العاده و ویژه‌ای انجام داد.

به گزارش پارلیران؛ به اعتقاد اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌توان با بهسازی سریع فضای کسب و کار، حمایت و فعالسازی بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن بویژه در بخش بافت فرسوده، توسعه بازار منطقه‌ای، تثبیت و حفظ اشتغال‌های موجود، اشتغالزایی در مرزها به منظور تبادل و تعامل بیشتر با کشورهای همسایه و توسعه سهم خود در بازارهای منطقه‌ای به رشد اشتغال و توسعه اقتصادی در کشور کمک کرد.

نظرات کاربران

Parameter:462286!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون