مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0.0 (0)
با رأی قاطع نمایندگان:
[1397/08/02]

یک فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس تصویب شد  

یک فوریت اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که به امضای ۱۲۱ نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود، در صحن علنی تصویب شد.
 
 

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با طرح یک فوریت اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با 172 رأی موافق، 43 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است غلامرضا کاتب در جریان بررسی یک فوریت این طرح، اظهار داشت: یکی از مطالبات ملت ایران این است که مجلس به 2 رسالت خود یعنی قانونگذاری و نظارت بپردازد، تفکر مجلس باید ملی و نگاه کلان باشد تا جایگاه آن حفظ شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایطی قرار گرفته ایم که نمایندگان از وظایف اصلی خود دور شده و نمی توانند وظایف را به درستی انجام دهند زیرا درگیر مسائل شهری و حوزه انتخابیه خود شده اند، گفت: بحران ها و مسائل کلانی را پیش روی کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه در مجلس هشتم این قانون تصویب شد و شورای نگهبان آن را تصویب نکرد، ادامه داد: در طی سال گذشته جلساتی را با حقوقدانان شورای نگهبان، مرکز پژوهش های مجلس و شورای نگهبان برگزار کردیم که توافقاتی به دست آمد تا مجلسی خدمتگزار داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در بررسی جزئیات امکان دارد پیشنهاداتی داشته باشیم، اختلاف نظر در جزئیات وجود دارد، خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده در کمیسیون شوراها باعث می شود تا مجلسی کارآمد را شاهد باشیم./

منیع خبر:

یادداشت ها
Parameter:357898!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار