صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/25
0.0 (0)

/لایحه بودجه ۹۹ از نگاه بهارستان نشین‌ها/

یوسفیان ملا: مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی در گرو وصول مطالبات مالیاتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید در صورتی که دولت بتواند مطالبات مالیاتی خود را وصول کند، می‌توان امید داشت در سال آینده بودجه از درآمدهای نفتی مستقل شود.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در پاسخ به این سوال که آیا بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس بررسی می‌شود؟ توضیح داد: بودجه شرکت‌های دولتی باید در مجلس بررسی و تصویب شود زیرا بخش زیادی از اعتبارات بودجه مربوط به این شرکت‌ها است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس تصمیم مجلس مقرر شد؛ بودجه شرکت‌های دولتی 15 آبان به مجلس ارسال شود تا نمایندگان زمان کافی برای رسیدگی به این بودجه را داشته باشند زیرا تمام پرداخت‌های کلان بودجه مربوط به شرکت های دولتی است.

براساس تصمیم مجلس مقرر شد؛ بودجه شرکت‌های دولتی 15 آبان به مجلس ارسال شود تا نمایندگان زمان کافی برای رسیدگی به این بودجه را داشته باشند زیرا تمام پرداخت‌های کلان بودجه مربوط به شرکت های دولتی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس و مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی، ادامه داد: اگر دولت بتواند معوقات مالیاتی را وصول کند، می‌تواند حداقل بودجه عمرانی 2 سال کشور را تامین کند.

معوقات مالیاتی دولت حداقل 30 هزار میلیارد تومان است

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: برخی معوقات مالیاتی را 70 هزار میلیارد تومان و عده‌ای دیگر 30 هزار میلیارد تومان بیان می‌کنند، بنابراین معوقات مالیاتی دولت حداقل 30 هزار میلیارد تومان است که این رقم قابل توجهی است.

مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی در گرو وصول معوقات مالیاتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: در صورتی که دولت بتواند مطالبات مالیاتی خود را وصول کند، می‌توان امید داشت در سال آینده بودجه از درآمدهای نفتی مستقل شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438245!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون