صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/12
0.0 (0)

همسان‌سازی به 34هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛

یوسفیان: اعتبارات موردنیاز همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال 99 پیش‌بینی شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است دولت باید در لایحه بودجه سال 99 اعتبارات موردنیاز برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را پیش بینی کند.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به ضرورت همسازی حقوق بازنشستگان، گفت: از آنجایی که دولت برای همسان‌سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان حداقل به 34 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد بهترین راهکار برای تحقق این امر، همسان‌سازی در چند مرحله است؛ به گونه ای که در وهله نخست با تخصیص 4 هزار میلیارد تومان حقوق تعدادی از بازنشستگان همسان‌سازی شده و در 3 الی 4 مرحله بعدی نیز حقوق بقیه افراد همسان سازی شود.

بی‌توجهی دولت به افزایش حقوق براساس نرخ تورم

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه افزایش حقوق براساس نرخ تورم، همسان سازی حقوق، رتبه بندی فرهنگیان جزو احکام قانون برنامه ششم توسعه است اما دولت تاکنون نسبت به اجرای آنها بی توجه بوده و برای تحقق آنها اعتبار لازم را تخصیص نداده است.

وی اظهار کرد: دولت‌ها اجرای قوانینی که در حمایت از قشر ضعیف جامعه است را با بهانه‌هایی مانند نبود منابع و اعتبارات لازم به تاخیر می‌اندازد که این موضوع قابل قبول نیست.

در لایحه بودجه سال 99 باید بودجه موردنیاز برای همسازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شود تا معیشت آنها بهبود یابد زیرا حقوق کنونی بازنشستگان قابل قبول نیست

دولت باید اعتبارات موردنیاز برای همسازی حقوق بازنشستگان را تامین کند

سخنگوی کمیسیون آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید اعتبارات موردنیاز برای همسازی حقوق بازنشستگان را تامین کند، اضافه کرد: نباید مشکلات دولت را بر دوش مردم گذاشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در سال‌های اخیر و با رشد قیمت کالاها، معیشت بازنشستگان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته، ادامه داد: در لایحه بودجه سال 99 باید بودجه موردنیاز برای همسازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شود تا معیشت آنها بهبود یابد زیرا دریافتی کنونی بازنشستگان قابل قبول نیست./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436420!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون