مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0.0 (0)
[1396/09/08]

گزارش کمیسیون برنامه در خصوص اصلاح قانون بودجه ۹۶ با اولویت در دستور کار قرار گرفت  

نمایندگان مردم در خانه ملت بررسی اولویت دار گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص اصلاح قانون بودجه ۹۶ را تصویب کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 8 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی بررسی با اولویت گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص اصلاح قانون بودجه 96 را با 147 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموعه 197 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

عبدالرضا مصری در خصوص این تقاضا گفت: از حضور مقام معظم رهبری و تمامی مسئولان دولتی، همچنین ارتش و سپاه پاسداران برای کمک به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تشکر می‌کنم. سختی زلزله در یک کلام خلاصه نشده و اثر آن سال‌ها بر پیکر منطقه سایه می‌اندازد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم کرمانشاه یک بار دیگر و در زمان جنگ زندگی خود را از دست داده بودند و در حال حاضر نیز همان صحنه‌ها برای آنها تکرار شده است. به واسطه وقوع زلزله هزاران مجروح در سطح بیمارستان‌ها بستری شده و عده‌ای نیز قطع نخاع شده‌اند.

وی تأکید کرد: طرح کمیسیون برای کمک به زلزله زدگان در راستای اعطای 40 میلیون وام به روستاییان و 50 میلیون وام به شهرنشینان بود و مقرر شد سود تسهیلات وام از طرف دولت تأمین شود زیرا مراکز درمانی به طور صد درصد تخریب شده و مجتمع‌های آبرسانی نیز مشکلات زیادی پیدا کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درخواستی برای پرداخت یارانه سود مسکن برای ویرانی‌ها نیز صورت گرفت. کرمانشاه قبل از جنگ در تمامی حوزه‌ها رتبه نخست را داشت بنابراین این طرح کمیسیون آماده شده تا مردم این منطقه راحت‌تر بتوانند مشکلات‌شان را حل کنند./

یادداشت ها
Parameter:307792!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار