صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/29
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می دهد

گرامیداشت هفته تربیت بدنی / نقش تعطیلی پنجشنبه‌ها در تحکیم خانواده

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامرضا کاتب   ویدئویی از صحبت های رییس دفتر رییس جمهور در سفر به گرمسار را به اشتراک گذاشته است

قاسم احمدی لاشکی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

  عباس گودرزی  ویدئویی از توضیح درباره روند اجرای پروژه احداث خانه معلم بروجرد در محل دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) منتشر کرده است

زهرا ساعی  مطلب زیر را منتشر کرده است

زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به رویداد۲۴ می‌گوید: فعال بودن ادارات در پنجشنبه‌ها موجب ایجاد تضاد در خانواده می‌شود. مثلاً مادر خانواده شاغل است و فرزندان پنجشنبه‌ها تعطیلند و مادر نمی‌داند چگونه باید از فرزند یا فرزندانش مراقبت کند یا گاه مادران در شهرستان‌های اطراف تهران مشغول به‌کار هستند و باید پنجشنبه‌ها در محل کار خود حاضر شوند، اما به‌علت تعطیل بودن تهران، در نگهداری فرزندان با مشکل مواجهند و در سایر استان‌ها هم مساله به همین شکل است.
وی افزود: ما به این مساله از چند بُعد نگاه کرده‌ایم. از یک سو به وجه اقتصاد خانواده توجه کرده‌ایم و از سوی دیگر به ابعاد اجتماعی توجه شده است. در حال حاضر به‌دلیل مشغله‌های زیاد، خانواده‌ها کمتر فرصت با هم بودن را دارند و تعطیلی یک روزه جمعه برای دید و بازدید و یا سفر کوتاه خانوادگی کافی نیست، اما با تعطیل شدن پنجشنبه‌ها مانند اغلب دنیا تعطیلات دو روز خواهد شد و خانواده‌ها بیشتر می‌توانند در کنار هم باشند و با برنامه‌ریزی سفرهای یک‌روزه، گردشگری داخلی رونق بیشتری پیدا می‌کند و جاذبه‌های هر استان بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد و این از مطالبات جدی بسیاری از خانواده‌هاست.
ساعی تصریح کرد: چند سالی است که بحث گفت‌وگوی خانواده و آشتی در خانواده مطرح است که معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری هم موضوع را پیگیری می‌کند و این بحث به‌دلیل تاثیرات فضای مجازی بر خانواده‌ها بسیار جدی است. به همین جهت فضای با هم بودن در خانواده باید بیشتر شود و تعطیلی پنجشنبه‌ها علاوه بر کمک به این موضوع مهم اجتماعی بر اقتصاد گردشگری مخصوصاً در شهرهای کوچک و حتی روستاهای دارای جاذبه کمک شایانی خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: من معتقد به تعطیلی روزهای پنج‌شنبه و جمعه در کشور هستم و باید کمک کرد تا این طرح به تصویب نهایی رسید. وقتی تعطیلی به دو روز در هفته تبدیل شود آنگاه تاثیرات مثبت آن در فرهنگ و سبک زندگی خانواده‌ها به وضوح دیده خواهد شد، زیرا نوع برنامه‌ریزی افراد و شکل تعامل و همدلی آن‌ها با یکدیگر رنگ و بوی دیگری خواهد گرفت. ما نباید فضایی را به‌وجود آوریم که به مانند بسیاری از کشورهای غربی، مردم نسبت به یکدیگر بی‌تفاوت شوند. متاسفانه دو دهه‌ای است که سبک زندگی بسیاری از ایرانی‌ها متفاوت از قبل شده و همین رویکرد، کار را به جایی رسانده که شاهد آمار بالای افسردگی در جامعه هستیم

محمد دامادی  عکس زیر را از پیاده روی اربعین به اشتراک گذاشته است.

سیده فاطمه حسینی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

روایت رئیس هیات پارلمانی ایران از ناکامی #ائتلاف_سعودی در فضاسازی علیه ایران

#سیده_فاطمه_حسینی رئیس هیات پارلمانی ایران در صد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی #IPU از ناکامی ائتلاف سعودی در این اجلاس خبر داد.
رئیس شورای اجرایی ایران در #IPU با اشاره به گزارش دبیرکل اتحادیه بین المجالس جهانی مبنی بر ضرورت اعزام هیاتی به یمن و مشاهده تحولات جامعه جنگ زده این کشور از نزدیک گفت: در این گزارش همچنین بر ضرورت بررسی وضعیت حقوق بشر نمایندگان مجلس یمن و شنیدن صدای نمایندگان از هر دو طیف تاکید شده است.
حسینی با بیان اینکه در مرحله رای‌گیری این گزارش، با وجود مخالفت برخی کشورهای دارای مواضع همسو با عربستان و امارات، گزارش دبیرکل IPU مورد تصویب قرار گرفت، گفت: علی رغم تلاش فراوان کشورهای ائتلاف سعودی در این اجلاس و بیان ادعاهای کذب ضد ایرانی، آنها ناکام ماندند و موفق به تحمیل مواضع خود به اجلاس بین المجالس نشدند و گزارش با رای اکثریت قاطع تصویب شد.
رئیس شورای اجرایی #ایران در #اتحادیه_بین‌المجالس_جهانی توضیح داد: در جریان تصویب گزارش ارائه شده از سوی دبیرکل IPU در خصوص وضعیت یمن و حقوق بشر نمایندگان در یمن و مشروعیت هیئت یمنی حاضر در اجلاس در بخش مباحث عمومی مربوط به آن، نماینده غیرمنتخب یمنی شرکت کننده در این اجلاس، در اظهارات خود تلاش کرد با وارد کردن ادعاهای کذب و اتهامات واهی به کشورمان، فضای اجلاس را ملتهب سازد. متعاقبا نمایندگان عربستان، بحرین و امارات نیز در حمایت از شناسایی رسمی هیئت غیر قانونی جنوب یمن حاضر در اجلاس علیه ایران اعلام موضع کردند.
حسینی با اشاره به ادعاهای کذب و اتهامات واهی نماینده غیر منتخب یمن علیه ایران در مجمع عمومی این اجلاس مبنی بر دخالت در یمن و حملات اخیر نیروهای یمنی به خاک عربستان، گفت: از طرف هیات ایران در اجلاس بلگراد، در واکنش به این ادعاهای واهی علیه کشورمان، آن را محکوم و تاکید کردم که تلاشهای ایران زمینه ساز گفتگوهای موفقیت آمیز و سازنده یمنی شده است.
رئیس هیئت پارلمانی ایران در #اجلاس_بلگراد افزود: همچنین در پاسخ به ادعاهای دخالت در امور یمن، تاکید کردم که بحران یمن، تجاوز بیش از ۴ سال علیه این کشور، کشتار مردم بی گناه و بحران انسانی در یمن همیشه در دستور کار بعضی از کشورهای منطقه بوده است.درحالی که تمام اتهامات مربوط به دخالت ایران در یمن را رد می کنیم، حمایت کامل خود را از یافتن راه حل مسالمت آمیز برای بحران یمن و جلوگیری از ادامه فاجعه بشری در این کشور اعلام می کنیم

عباسعلی پوربافرانی عکس زیر را به مناسبت روز تربیت بدنی به اشتراک گذاشته است

 

 

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435277!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون