صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/31
0.0 (0)

نانواکناری:

گام سوم برجام متناسب با اقدامات اروپایی‌ها طراحی می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری گام های اول و دوم کاهش تعهدات برجام، گفت: با توجه به شرایط کنونی گام سوم کاهش تعهدات برجام متناسب با اقدامات اروپایی‌ها طراحی می‌شود.

ولی الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح برنامه جمهوری اسلامی ایران برای گام سوم کاهش تعهدات برجام، گفت: برجام توافقی بین ایران و 5+1 بود، بر اساس توافق هسته ای اروپایی ها باید به تعهدات خود عمل کنند اما تاکنون به اقدامات نابخردانه خود ادامه دادند.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که طرف های مقابل در پیش گرفتند، جمهوری اسلامی ایران گام های کاهش تعهدات را برداشته است، ما در مسیر مقاومت مرحله به مرحله اقداماتی را انجام دادیم و تا زمانی که آنها به تعهدات خود عمل نکنند، این فرایند را ادامه می دهیم.

وی افزود: ایران گام سوم کاهش تعهدات را بر اساس برنامه شورای عالی امنیت ملی تعریف و عملیاتی می کند، البته ما امیدواریم اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند تا از رفتار خود پشیمان نشوند.

نانواکناری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تا 18 شهریور ماه هم منتظر خواهد ماند و بر اساس رفتار اروپایی ها دایره اقدامات گام سوم کاهش تعهدات برجام را مشخص خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران بنای خروج از برجام را ندارد اما از آنجایی که اروپایی ها هیچ گامی در مسیر عمل به تعهدات برجام برنداشتند، مسیر کاهش تعهدات را دنبال کرده است. اروپایی ها باید مستقل از دولت آمریکا تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سخنگوی وزارت خارجه ایران در روزهای اخیر اعلام کرد که گام سوم در حال طراحی و متناسب با شرایطی است که پیش روی ایران و سایر کشورهای باقیمانده در برجام قرار دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:426618!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون