صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/03/20
0.0 (0)

مرادی در نطق میان دستور:

گاری زه‌وار در رفته اقتصاد بیمار به کجا می‌رود؟

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس خطاب به رییس جمهور، گفت: این گاری زه‌وار در رفته اقتصاد بیمارمان به کجا می‌رود؟.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، علی‌محمد مرادی در نشست علنی صبح امروز (دو‌شنبه، 20 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: زمانی خداوند به حضرت موسی(ع)  دستور داد که چهل روز در کوه طور به مناجات بپردازد و در این مدت برادرش را به جانشینی و سرپرستی قرار داد اما در غیاب حضرت موسی(ع) قوم به سمت گوساله پرستی رفتند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفرقه گناه بزرگی است، ادامه داد: شهرستان های قروه و دهگلان در استان کردستان الگوی بی مانند وحدت شیعه و سنی در جهان هستند؛ مردم سالهاست که فارغ از مذهب و زبان در کنار هم زندگی می کنند اما متاسفانه شیاطینی در شهرستان وجود دارند که در پی پاره کردن ریسمان وحدت هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بارها اسامی این افراد و شرح شیطنت‌های آنان را به مسئولان داده‌ام اما اگر این وضعیت ادامه یابد و فکری به حال این منفعت‌طلبان نشود قطعاً اسامی آنان را در صحن علنی قوه مقننه بیان می‌کنم لذا اجازه نمی‌دهم وحدت سرزمین اجداد و نیاکانم فدای عده‌ای فرصت‌طلب شود.

مرادی گفت: وضعیت مدیریت در استان کردستان به حدی رسیده است که افرادی با سوء استفاده از مقام خود و همچنین مقام رفیع شهدا هر نوع توهین و تهمتی را متوجه مردم، این ولی نعمتان خود می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: بارها از وضعیت مدیریت صدا و سیمای استان کردستان انتقاد کرده‌ام و تاکید داشته‌ام که نباید فرهنگی‌ترین سازمان این استان را به دست افرادی بسپاریم که مقوله فرهنگ برایشان کمترین اهمیت را دارد. بارها تذکر داده‌ام با این رویه، بحران به وجود می‌آید اما توجهی نشد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز کار به جایی رسید که در جلسه شورای تامین استان با وقاحت تمام به مردم شریف استان توهین شد و به نمایندگان برای دفاع از حقوق مردم حمله فیزیکی انجام شد.

وی خطاب به نمایندگان، ادامه داد: شما شخصیت و صبر بنده را می‌شناسید اما اگر پای مردم و حقوق‌شان در میان باشد سر تعظیم فرود نمی‌آورم و تا آخرین قطره خونم از موکلانم دفاع می‌کنم و دست این دست‌درازان به حقوق مردم را قطع می‌کنم.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رییس جمهور، تصریح کرد: این گاری زه وار در رفته اقتصاد بیمارمان به کجا می‌رود؟ آیا حق مردم این است در صف های طولانی تهیه گوشت همدیگر را کتک بزنند؟.

مرادی گفت: اگر می‌خواهید متوجه عمق فاجعه فقر، بیکاری و فشار اقتصادی بر مردم شوید فقط یک ساعت در دفتر مراجعات مردمی نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کنید.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: با سیاست‌های اقتصادی جاری کشور فقرا را فقیرتر و ثروتمندان را ثروتمندتر کرده‌ایم. نباید بستر رانت را برای افراد باز کنیم. کشورمان بیشترین ذخائر معدنی و فسیلی دنیا را دارد اما فقیرترین و محروم‌ترین انسان‌ها هم در ایران زندگی می‌کنند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بارها در جلسات مختلف مسئله آموزش به زبان مادری جهت تقویت و شکوفا شدن کودکان کشور را بیان کرده‌ام اما هیچگاه پاسخ قابل قبولی از جنابعالی دریافت نکردم.

وی ادامه داد: اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی و آموزش به زبان‌ مادری از ابتدایی ترین حقوق کودکان این سرزمین است که متاسفانه به فراموشی سپرده شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: علی رغم مصوبه مجلس شورای اسلامی برای افزایش حقوق کارکنان، فرهنگیان و بازنشستگان برای افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به اضافه ۱۰ درصد حقوق اما شاهد اجرا نشدن کامل این مصوبه قوه مقننه هستیم.

بانک ها در استان کردستان می خواهند تنها دارایی جوانان که خانه‌ای چند متری است را به جای امهال وامش، تصرف می‌کند

مرادی خطاب به وزیر اقتصاد، گفت: بانک ها با سیاست های غیراسلامی خون مردم را در شیشه کرده‌اند. از یک سو قانون امهال وام‌ها در مجلس تصویب می شود اما از سوی دیگر بانک ها در استان کردستان می خواهند تنها دارایی جوانان که خانه‌ای چند متری است را به جای امهال وامش، تصرف می‌کند و چوب حراج بر آن می‌زنند. چرا باید مبنای پاداش مدیران بر اساس وصول مطالبات بگذارید؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صمت، افزود: با توجه به آمار بالای بیکاری در استان کردستان و کلنگ زنی مجتمع زنجیره فولاد استان، هر چه سریع تر به عملیاتی کردن این طرح اقدام کنید.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو، اظهار کرد: شهرستان های قروه و دهگلان دارای پستانسل خوب کشاورزی است اما در حال فرونشست هستند لذا درخواست می شود برای تخصیص آب کشاورزی و آب شرب سریعا اقدام لازم صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: باید فکری به حال جاده های روستایی و مواصلاتی شهرستان های قروه و دهگلان شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:414718!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون