صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/10/23
0.0 (0)

الماسی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مطرح کرد

کاهش مصرف گاز نیروگاه‌ها در فصل سرما

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: باوجود آنکه سوخت اصلی نیروگاه‌ها گاز است اما در فصل سرما مصرف سوخت گاز آن‌ها کاهش یافته و به "سوخت مازوت" روی آورده‌اند و با تلفیق سوخت مازوت و گاز، سوخت روزانه خود را تامین می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، سکینه الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 23 دی ماه) کمیسیون انرژی از حضور حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و همایون حائری معاونت برق و انرژی وزارت نیرو جهت بررسی آخرین وضعیت برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی و تأمین سوخت نیروگاه‌ها خبر داد.

نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این جلسه پس از طرح مشکلات مرتبط با تامین سوخت نیروگاه‌ها توضیحاتی نیز درباره میزان سوخت مصرفی نیروگاه‌ها نیز توضیحاتی ارائه شد، ادامه داد: در نهایت تصمیم بر این شد که شرکت ملی گاز به صورت هفتگی گزارشی به کمیسیون انرژی مجلس درخصوص میزان گاز تحویلی، میزان گاز مصرفی و میزان صادرات ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: مسئولان وزارت نیرو توضیح دادند؛ باوجود آنکه سوخت اصلی مصرفی نیروگاه‌ها گاز است اما در فصل سرما مصرف سوخت گاز خود را کاهش داده و به "سوخت مازوت" روی آورده‌اند و با تلفیق سوخت مازوت و گاز، سوخت روزانه خود را تامین می‌کنند.

نظرات کاربران

Parameter:451746!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون