صفحه اصلی » پروفایل فراکسیون » اخبار فراکسیون
1398/08/28
0.0 (0)

الماسی با اشاره به بررسی سئوال نمایندگان از اردکانیان در کمیسیون انرژی مطرح کرد؛

پیگیری پرداخت بدهی اداره برق چابهار به مردم

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت:وزیر نیرو دستور داد تا دو هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان اداره برق چابهار برگزار شود تا مبلغ اخذ شده غیرقانونی از مردم این شهر هرچه سریع‌تر بازگردانده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، سکینه الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (سه شنبه 28 آبان ماه) کمیسیون انرژی مجلس، از حضور وزیر نیرو در این کمیسیون به‌منظور پاسخگوی به 4 فقره سوال نمایندگان کرمانشاه، چابهار، اهر و هریس خبر داد.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه از پاسخ‌های وزیر به هر دو سال خود درخصوص  "علت عدم توجه به تولیدکنندگان صنعت آب و برق" و  "علت عدم وجود مدیریت علمی بر منابع آب و برق" قانع نشد و به همین دلیل این دو سوال به صحن ارجاع شد.

الماسی اظهار کرد: اردکانیان در توضیح سوال نخست نماینده کرمانشاه، گفت که وزارت نیرو سال قبل 11هزار میلیارد تومان بدهی خود را به بخش خصوصی تسویه کرده‌ است، اما این توضیحات برای جاسمی قانع‌کننده نبود.

ایران، قدرت اول برق  منطقه و چهاردهم جهان

به گفته وی، همچنین وزیر نیرو درخصوص  "علت عدم وجود مدیریت علمی بر منابع آب و برق"، توضیح داد که ایران قدرت اول برق در منطقه و قدرت چهاردهم برق در جهان است و مطالعات کلانی در این حوزه صورت گرفته است.

وی با اشاره به سوال عبدالغور ایران‌نژاد از وزیر نیرو گفت: نماینده چابهار سوال کرد؛ "چرا تاکنون نسبت به بازپرداخت مبلغ اخذ شده غیرقانونی توسط برق استان از مردم فقیر و مستضعف حاشیه‌نشینی شهرستان چابهار اقدامی صورت نپذیرفته است". ایران نژاد به وزیر نیرو فرصتی دو هفته جهت رسیدگی به موضوع داد.

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین اردکانیان درخصوص درخواست نماینده چابهار دستور داد تا دو هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان شهرستانی برگزار شود تا مبلغ اخذ شده غیرقانونی هرچه سریع‌تر به مردم چابهار بازگردد. 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس افزود: همچنین بیت الله عبدالهی نماینده اهر و هریس وزیر نیرو را مورد سوال قرار داد که "چرا ماده 47 قانون برنامه ششم جمهوری اسلامی ایران در نیروگاه سیکل ترکیبی هریس اجرایی نمی‌شود" و در ادامه به دلیل کافی نداستن توضیحات وزیر، این سوال تا دو هفته جهت بررسی نیروهای بومی و سایر موارد مرعی ماند. 

به گزارش پارلیران؛ طبق ماده 47 قانون برنامه ششم تمامی دستگاه‌های اجرایی ازجمله وزارتخانه نیرو و سازمان انرژی اتمی و بنگاه‌های اقتصادی و نهادهای عمومی و غیردولتی مکلفند در طول اجرای قانون برنامه، در طرح‌های (پروژه‌های) خود و در شرایط برابر به پیمانکاران بومی واجد شرایط استانی اولویت دهند.

نظرات کاربران

Parameter:438761!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون