صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1397/11/01
0.0 (0)

پیگیری حق و حقوق کارگزاران روستایی مخابرات در کمیسیون اصل نود

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در تشریح جلسه کمیسیون متبوع خود گفت: مسئولان وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات قول مساعدت و رسیدگی به حق و حقوق کارگزاران روستایی مخابرات را دادند.

 

محمدرضا امیرحسنخانی در گفتگو با خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون اصل نود مجلس که عصر روز یکشنبه 30 دی ماه برگزار شد گفت: پیرو شکایت کارگزاران روستایی مخابرات ازاین شرکت به کمیسیون اصل نود به علت عدم پرداخت حق و حقوق و بیمه نشدن، از مسئولان شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات دعوت کردیم تا جلسه ای با آنها داشته باشیم.

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه به گفته مخابرات، تعداد این کارگزاران 6 هزار نفر برآورد شده است، عنوان کرد: آنها معتقد بودند مخابرات خصوصی شده از این رو با مشکلاتی روبرو شده اند اما ما به آنها گفتیم در هر صورت باید حقوق این افراد پرداخت شود.

وی ادامه داد: در نهایت مقرر شد وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات به این وضعیت رسیدگی کرده و مشکلات این افراد را برطرف کنند.

امیرحسنخانی در ادامه به دستور کار بعدی این کمیسیون اشاره و بیان کرد: نمایندگان طرحی   نوشته اند که به واسطه آن اگر نماینده ای در سخنرانی خود اظهار نظر خلافی داشته باشد، کمیسیون اصل نود بتواند به شکایت شاکی و فرد مورد اتهام قرار گرفته توسط نماینده رسیدگی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه این طرح کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی بررسی شده است اضافه کرد: این موضوع در هیات رئیسه کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی بررسی شد و هیات رئیسه موافق آن نبود چرا که مشابه چنین قانونی در آئین نامه داخلی دیده شده و افراد مورد اتهام در سخنرانی نمایندگان می توانند دو برابر زمانی که نماینده درباره آنها سخن ناروا گفته از خود دفاع کنند از این رو قرار نیست این طرح جدید خلائی را پر کند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه این طرح مزیتی بر قوانین سابق ندارد خاطرنشان کرد: با این حال این طرح باید در صحن اصلی کمیسیون نیز به رای گذاشته شده و نتیجه به کمیسیون اصلی یعنی تدوین آئین نامه داخلی مجلس ارجاع شود.

نظرات کاربران

Parameter:388895!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون