صفحه اصلی » نظارت » اخبار نظارت
1399/05/01
0.0 (0)

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده بندرعباس:

پیگیری اقدامات انجام نشده از سوی دستگاه ها، اولویت ناظران مجلس در شوراهای عالی کشور باشد

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده بندرعباس، درباره ضرورت افزایش نظارت مجلس بر اقدامات دولت، گفت: ناظران مجلس در شوراهای عالی کشور، اولویت خود را پیگیری اقدامات انجام نشده از سوی دستگاه های اجرایی قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خانه‌ملت، منصور آرامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، یکم مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری خطاب به هیات رئیسه مجلس درباره ارائه گزارش عملکرد وزرا، گفت: از ابتدای مجلس وزرای کابینه برای ارائه گزارش عملکرد به مجلس دعوت شدند و رهبر معظم انقلاب نیز اقدامات مجلس را مورد تحسین قرار دادند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به انتخاب اعضای ناظر مجلس در شوراهای عالی کشور، عنوان کرد: بحث مهم امروز مجلس عدم نظارت بر مجموعه های اجرایی است و لازم است نظار مجلس که برای نظارت به دستگاه ها می روند اقدامات مفیدی داشته باشند.

وی افزود: وضعیت بانک ها و وام ها که منجر به ایجاد شغل نشده، وضعیت صادرات و واردات در کشور، پروژه های نیمه تمام عمرانی و تخلفات و فساد در دستگاه های اجرایی از مهم ترین مواردی است که وزرا به آن پاسخی ندادند و نظارت مجلس بر آن ها کم بوده است.

این نماینده مردم از استان هرمزگان در مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: لازم است مجلس درباره اقدامات صورت نگرفته از سوی وزارتخانه ها توضیح بخواهد تا منجر به استفاده از سایر ابزار نظارتی نشود.

دکترقالیباف: انتخاب ناظران مجلس در دستگاه ها، جهت پیگیری اقدامات انجام نشده از سوی دولت است

دکترمحمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: اولویت و توجه مجلس یازدهم نظارت بر اقدامات دولت و اجرای قوانین است و افرادی که به عنوان ناظر در شوراهای عالی کشور انتخاب شدند با حضور در جلسات آن ها بر اقدامات دولت نظارت خواهند کرد و پیگیری اقدامات انجام نشده باید در اولویت این نمایندگان قرار گیرد./

نظرات کاربران

Parameter:460351!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون