صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

رستمی مطرح کرد:

پیشنهاد برگزاری دو مرحله ای کنکور با توجه به وضعیت داوطلبان مناطق سیل زده

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور سراسری گفت: یا باید کنکور به تاخیر بیفتد و یا لااقل برای مناطق سیل‌زده تاریخ برگزاری کنکور تغییر کند یعنی کنکور در دو مرحله برگزار شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی رستمیان علی رستمیان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور سراسری گفت: سیل دو پیامد دارد یکی پیامد مادی همانند ساختمان‌ها و ابنیه فنی و زمین‌های کشاورزی و غیره که به این بخش پرداخته شده است.

وی ادامه داد:‌آنچه مغفول مانده و به آن توجه لازم صورت نگرفته جنبه روحی روانی سیل بر خانواده‌هاست که متاسفانه خانواده‌ها و دانش‌آموزان از نظر روحی روانی آسیب دیدند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به شرایط روحی و روانی دانش‌آموزان در مناطق سیل‌زده امکان اینکه بتوانند تمرکز داشته باشند و درس بخوانند ندارند و حتی اگر تمرکز هم باشد و شرایط روحی روانی هم فراهم باشد مکانی نیست که در آنجا بخواهند درس بخوانند و در چادر به سر می‌برند و از سوی دیگر وسایل و امکانات تحصیلی دانش‌آموزان بر اثر سیل از بین رفته است.

رستمیان خاطرنشان کرد: همه اینها از مجموعه عللی است که یا باید به این دلایل کنکور به تاخیر بیفتد و یا لااقل برای مناطق سیل‌زده تاریخ برگزاری کنکور تغییر کند یعنی کنکور در دو مرحله برگزار شود. یکی برای مناطق که شرایط‌شان عادی بوده و مشکلی نداشتند و یکی هم برای استان‌های سیل زده که با یکی دو ماه تاخیر برگزار شود تا دانش‌آموزان برسند درس بخوانند و حق و حقوق‌شان ضایع نشود.

به گزارش فارس وی در پایان گفت: اگر هم به تاریخ برگزاری کنکور تغییر نمی‌کند امتیازی برای دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده در نظر گرفته شود و سهمیه‌ای به آنها تعلق بگیرد تا از این سهمیه و امتیاز استفاده کنند که اگر این کارها انجام نشود بزرگترین ظلم در حق دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده صورت گرفته است.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:405451!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون