صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/14
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می کند

پیش‌بینی بروجردی از سرنوشت اعتراضات مردمی در عراق و لبنان / گزارش یوسف نژاد از تخلفات دانشگاه آزاد / روایت مطهری از تسخیر لانه جاسوسی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی  ویدئوی نطق پیش از دستور رییس مجلس در جلسه علنی دوشنبه 13 آبان را منتشر کرده است:

علاالدین بروجردی مطالب زیر را شامل گفت و گوهای خود به اشتراک گذاشته است.

علی مطهری مطالب زیر را منتشر کرده است:

روایت مطهری از تسخیر لانه جاسوسی و تاثیرات آن

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام (ره) در ابتدا مخالف تسخیر سفارت آمریکا بوده، گفت: اگر حتی تسخیر سفارت عکس‌العمل طبیعی مردم بوده باشد طولانی شدن آن آثار مخربی برایمان داشت.
به گزارش ایسنا، علی مطهری در مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان ماه که در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: من تسخیر سفارت آمریکا را از ابتدا کار درستی نمی‌دانستم، اگر تسخیر سفارت را عکس‌العمل طبیعی مردم و خارج از قدرت دولت وقت بدانیم طولانی شدن گروگان گیری به صلاح کشور نبود و آثار مخربی برایمان داشت. زیرا چهره بدی از ایران نشان داده شد و ۴۴۴ روز علیه ما تبلیغ شد و چهره‌ای مثل داعش امروز از انقلاب در دنیا نشان داده شد.
وی با بیان اینکه صدام از فرصت انزوای ایران برای حمله استفاده کرد، گفت: وقتی صدام به ایران حمله کرد و وارد پنج استان ما شد هیچ کشوری از ما حمایت نکرد؛ بلکه همه منتظر سقوط ایران بودند. صدام هم از این فرصت و انزوای ایران برای حمله استفاده کرد. البته اگر دو سه روز سفارت تسخیر می‌شد و بعد آن را رها می‌کردند مشکلی نبود و شاید هم لازم بود، اما طولانی شدن آن به ضرر انقلاب بود.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه برخی تحریم‌های فعلی علیه ایران ناشی از تسخیر سفارت آمریکا بوده، اضافه کرد: چه ضرورتی بود که این کار باید انجام می‌شد؟ من معتقدم که اگر شهید مطهری بود اجازه این کار را نمی‌داد و حتما با آن مخالفت می‌کرد. همچنان که امام هم در ابتدا که خبر تسخیر سفارت را به ایشان دادند گفت بیرونشان کنید اما بعد حاج احمد آقا و آقای موسوی خوئینی‌ها پیش امام رفتند و با امام صحبت کردند و گفتند این کار آثار بدی دارد و شور انقلاب می‌خوابد و امام بالاخره موافقت کرد

 

مسعود پزشکیان  متن صحبت‌های خود در جلسه علنی دوشنبه 13آبان را به اشتراک گذاشته است. متن کامل این اظهارات را در خبرگزاری خانه ملت اینجا بخوانید.

غلامرضا تاجگردون   مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است:

علی اصغر یوسف نژاد  از ضرورت برخورد جدی با متخلفان پرونده دانشگاه آزاد نوشته است:

نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به گزارش پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در دانشگاه آزاد بر برخورد جدی با متخلفان این پرونده به منظور جلوگیری از تکرار چنین تخلفی تاکید کردند. علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند تخلفات صورت گرفته در دانشگاه آزاد بیان کرد: بخشی از نگرانی های به وجود آمده در این پرونده با ورود مسئولان دانشگاه حل شد، به طوری که تعداد افراد پذیرش شده خارج از ظرفیت از 6 هزار نفر به 599 نفر رسید و افراد باقیمانده بیشتر در رشته های مهمی چون علوم پزشکی بودند.
وی با بیان اینکه گزارش کمیسیون به نحوه رسیدگی به این پرونده از ابعاد مختلف پرداخته است، گفت: اعتبار اجتماعی و خانوادگی برخی از این پذیرفته شدگان با تخلف روی داده در دانشگاه آزاد زیر سوال رفت و تلاش شد که برخی خسارات وارده از طریق خود دانشگاه آزاد مانند بازگشت شهریه به دانشجو جبران شود. حتی سازمان نظام وظیفه و سازمان سنجش نیز با روحیه ای حمایتی نسبت به جذب این دانشجویان کمک کردند.
وی با بیان اینکه تخلف روی داده در مرکز کامپیوتر دانشگاه آزاد محرز است، افزود: ضروری است با مسبب و شرکای اقدام کننده در این تخلف به صورت جدی برخورد شود.
نماینده مردم ساری و میاندرود ادامه داد: کمیسیون در گزارش خود به نحوه برخورد با متخلفان نیز پرداخته است و امیدواریم با این گزارش کمیسیون تخلفات در این حوزه به حداقل برسد

وی همچنین مطلب زیر را درباره 14 آبان روز مازندران به اشتراک گذاشته است:

سید حسین افضلی مطلب زیر را منتشر کرده است:

سیدکمال الدین شهریاری مطلب زیر را درباره حوزه انتخابیه خود به اشتراک گذاشته است:

بازپرداخت تسهیلات بازسازی منازل مناطق زلزله‌زده #شنبه تسهیل می‌شود.
دکتر شهریاری: زلزله سال ۹۲ در بخش شنبه شهرستان دشتی باعث خسارات زیادی به هزار و ۶۰۰ خانوار شد که تخریب و آسیب به منازل مسکونی از آن جمله بود./ طی مصوبه دولت در آن زمان، ۲۰۰ میلیون ریال وام بازسازی منازل به مردم منطقه ارائه شد تا توسط اداره بنیاد مسکن به اجرا درآید ولی با توجه به افزایش زیربنای ساخت اولیه، پیمانکاری محور بودن آن و عدم افزایش سقف تسهیلات، ساختمان های احداثی با پیشرفت فیزکی در حد سقف پوشی به مردم تحویل داده شد.
به دلیل حجم کارهای باقیمانده، تکمیل ساختمان و تامین لوازم زندگی توسط مردم زلزله دیده، امکان بازپرداخت تسهیلات برای بسیاری از مردم میسر نگردید و با انبوهی از مطالبات پرداخت نشده بانک مسکن مواجه شدند و این در حالی بود که خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی، کشاورزی و ... این بخش که محل ارتزاق و کسب درآمد عمده مردم ناحیه است نیز بسیار زیاد بود که عملا امکان بازپرداخت تسهیلات توسط مردم میسر نبود.
پیرو مشکلات پیش آمده و درخواست های مستمر مردمی، پیگیری هایی از بانک مرکزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک مسکن انجام شد و در نهایت در جلسه ای با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره #بانک_مسکن با حضور رئیس شورای اسلامی و شهردار #شُنبه موضوع بررسی، جمع بندی و مقرر شد در اسرع وقت با ابلاغ بخشنامه و دستورالعملی به بانک مسکن #بوشهر نسبت به حل مشکل مردم زلزله دیده اقدام شود.
هم اکنون وام گیرندگانی که با این مشکل مواجه هستند می توانند با مراجعه مجدد به بانک عامل و با پرداخت اصل باقیمانده وام خود از بخشش جرائم و سود برخوردار شده و در غیر این صورت می‌توانند نسبت به تقسیط مجدد اصل و سود تسهیلات به مدت ۹ سال اقدام کنند و تمامی جرائم تاخیر طی شش سال گذشته نیز بخشیده خواهد شد./ وام گیرندگان همچنین می توانند پرونده وام خود را با ارائه تضامین دیگر از حالت ضمانت زنجیره ای خارج کنند تا این مشکل حقوقی و اجتماعی که برای بسیاری از وام گیرنده‌ها و ضامنین زنجیره ای آنان رخ داده بود حل شود.

 

محمد وحدتی هلان مطلب زیر را منتشر کرده است:

دیدارهای چهره به چهره نماینده مردم شریف شهرستان #بستان_آباد همچنان ادامه دارد ...
#دکتر_وحدتی در ادامه بازدیدهای دوره ای خود، این بار در جمع مردم روستاهای مسیر ( زین کش - کر - ترکه داری )
نماینده مردم شریف شهرستان #بستان_آباد، در این دیدارهای مردمی و طی نشست صمیمی که با اهالی محترم روستا انجام شد، به پای درد و دل ها و مشکلات آنان نشست.
همچنین طبق برنامه قبلی، بازدید از راه های بین روستایی و خانه های بهداشت روستا و سیستم آب آشامیدنی و آب کشاورزی، فضای فیزیکی و فعالیت مدارس، نحوه آنتن دهی موبایل، مشکل پل بین مزارع و دیگر مطالبات مردم روستا انجام شد، که در نتیجه جهت رفع مشکلات و نواقصات با مسیولان مرتبط رایزنی شد که علاوه بر آن پیگیری های مورد نیاز نیز صورت خواهد گرفت.
نظر به اهمیت "رونق تولید" در روستاها برای تقویت تولیدات روستایی، رفع بیکاری در روستا و تثبیت روستا، راهنمای لازم در رابطه با راه اندازی کارگاه های تولیدی به روستاییان عزیز انجام شد.

روح الله حضرت پور عکس زیر را از سفر رییس مجلس به ارومیه منتشر کرده است:

قاسم احمدی لاشکی مطلب زیر را منتشر کرده است:

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436775!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون