صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/06
0.0 (0)

در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد؛

پشت پرده هجمه علیه مجلس برای تصویب لایحه تجارت از زبان یوسفیان ملا

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره پشت پرده هجمه علیه مجلس برای تصویب لایحه تجارت توضیحاتی ارائه کرد.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، درباره تصویب لایحه تجارت در مجلس، گفت: مجلس کانال‌های مختلفی برای بررسی طرح‌ها و لوایح دارد و مرکز پژوهش‌های مجلس، نماینده دستگاه قضایی و... در جلساتی که لایحه تجارت بررسی شد، حضور داشتند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس برای بررسی لایحه تجارت زمان بسیاری صرف کرد، افزود: از آنجایی که این لایحه بیش از یک هزار ماده دارد، نمایندگان به دنبال آن بودند که آن را براساس اصل 85 تصویب کنند که شورای نکهبان آن را رد کرد.

نمایندگان دستگاه‌های مختلف هنگام بررسی لایحه تجارت در مجلس حضور داشتند

وی با بیان اینکه نماینده دستگاه‌های مختلف در جلساتی که لایحه تجارت تصویب شد، حضور داشتند، اظهار کرد: زمانی که لایحه تجارت در کمیسیون قضایی و حقوقی و صحن علنی مجلس بررسی می‌شد هیچ یک از کارشناسان پیشنهاد و نظری ارائه نکردند، اما حال که این لایحه مهم پس از تلاش‌های بی وقفه مجلس تصویب شده، اعتراض می کنند.

قوانین متعددی در مجلس تصویب شد اما اعتراضی نسبت به آنها صورت نگرفت حال چرا با تصویب لایحه تجارت این هجمه‌‌ها علیه مجلس صورت گرفته است

نظرسنجی‌های صورت گرفته درباره لایحه تجارت درست نبود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: نظرسنجی درباره لوایح و طرح های مورد بررسی در مجلس باید چارچوب خاصی داشته باشد به گونه ای که هر فرد بتواند یک رای دهد حال آنکه نظرسنجی‌های انجام گرفته در رسانه‌ها درباره لایحه تجارت به گونه ای است که یک فرد می‌تواند با چند سیم کارت چند بار رای دهد.

جلسات متعدد کمیسیون‌های تخصصی مجلس درباره لایحه تجارت

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه افرادی که تمایل داشتند لایحه تجارت به نفع خودشان تفسیر شود علیه تلاش‌های مجلس برای تصویب این لایحه مطالبی بیان کردند، ادامه داد: لایحه تجارت در جلسات متعدد کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

عضو کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین متعددی در مجلس تصویب شد اما اعتراضی نسبت به آنها صورت نگرفت حال چرا با تصویب لایحه تجارت این هجمه‌‌ها علیه مجلس صورت گرفته است، ادامه داد: قانون تجارت ابزار کار سرمایه داران و بزرگان اقتصادی است، این افراد با امکاناتی که در اختیار دارند به راحتی می‌توانند با برنامه‌هایی مانند نظرسنجی ذهنیت جامعه را نسبت به طرح یا لایحه تغییر دهند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431644!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون