صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها » هفتگی کمیسیون ها
1398/07/16
0.0 (0)

پاسخگویی وزیر علوم به سئوال دو نماینده در کمیسیون آموزش

وزیر علوم برای پاسخگویی به سئوال دو نماینده در کمیسیون آموزش حضور پیدا کرده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ؛ نشست امروز (سه‌شنبه ۱۶ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به حضور وزیر علوم، تحیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سئوال برخی از نمایندگان اختصاص داشت که سئوال نخست از جانب عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین، خور، بیابانک درباره عملکرد کمیسیون موارد خاص بود که بر اساس ضوابط مشخص عمل نمی‌کند.

در این جلسه مقرر شد طی نشستی در دو هفته آینده مدارک و مستندات نماینده سئوال کننده به وزارت علوم ارائه شود تا اگر خلاف قانونی صورت گرفته به این موارد رسیدگی شود.

لازم به ذکر است مواردی همچون درخواست تغییر رشته، تغییر محل خدمت و مسائلی از این قبیل در کمیسیون موارد خاص وزارت علوم بررسی می‌شود.

سئوال بعدی از جانب سیدجواد حسینی کیا  نماینده مردم سنقر از وزیر علوم مطرح شد که درباره ضوابط تغییر و انتخاب رؤسای دانشگاه‌های بود که مشخصا مواردی در خصوص رؤسای دانشگاه‎‌های استان کرمانشاه مطرح شد که نهایتا دو هفته برای ارائه مستندات فرصت داده شد.

به علت حضور رئیس کمیسیون و  وزیر علوم در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی، سئوال بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر، هریس به هفته آینده موکول شد؛ همچنین احمد همتی  نماینده مردم سمنان، مهدی شهر نیز از طرح سئوال خود از وزیر علوم منصرف شد.

امروز همچنین اعضای خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا نیز مهمان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بودند. در نشست امروز سه نامه برای ارسال به روسای قوه قضاییه، مجریه و وزیر علوم تدوین شد که پیگیر بازگشت این استاد دانشگاه به کشور شوند.

نظرات کاربران

Parameter:433475!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون