صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها » هفتگی کمیسیون ها
1398/08/14
0.0 (0)

در کمیسیون آموزش انجام شد

پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش به سؤال نمایندگان

۵ سؤال در نشست امروز کمیسیون آموزش مجلس از وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت که دو سؤال کننده قانع نشدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی  نشست امروز(سه‌شنبه 14 آبان ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و معاونانش برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان برگزار شد.

سؤال نخست از جانب سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس درباره شهریه مدارس غیرانتفاعی مطرح که مقرر شد تا دو هفته آینده پس از بازدید میدانی از مدارس غیرانتفاعی درباره قانع شدن یا نشدن نماینده سؤال کننده اظهار نظر کند.

سئوال بعدی را هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس  درباره مشکلات اردوگاه نیشابور و مشکلات منطقه‌ای آموزش و پرورش مطرح کرد که نماینده سؤال کننده قانع نشد و مقرر شد این سؤال برای طرح در صحن علنی مجلس به هیأت رئیسه ارائه شود.

سؤال سوم را محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس درباره عزل و نصب‌ها در شهرستان الیگودرز مطرح کرد که مهلت دو هفته‌ای برای بررسی بیشتر این سؤال داده شد.

سؤال چهارم را علیم یارمحمدی به نمایندگی از سه ‌نفر از نمایندگان هم استانی خود پیرامون مشکلات آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد که این سؤال نیز به عنوان سؤال منطقه‌ای راهی صحن علنی مجلس خواهد شد.

ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس سؤال آخر از وزیر آموزش و پرورش را مطرح کرد که این سؤال درباره تدوین آیین نامه اجرایی استخدامی نیروهای حق التدریس بود که نهایتا مقرر شد ایرادات وارده به این آیین نامه با توجه به حساسیت اعضای کمیسیون به آن، ظرف دو هفته آینده برطرف شود.

بر اساس این گزارش، سایر نمایندگان سؤال کننده نیز از طرح سؤال از وزیر انصراف و یا برای طرح سؤال خود در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر نشدند.

نظرات کاربران

Parameter:436979!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون