صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

رستمیان در صحن علنی مجلس:

وزارت نیرو باید به عنوان مسبب اصلی سیل های کشور محاکمه شود

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس با بیان اینکه خسارت سیل اخیر در دلفان بیش از هزار و صد میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: وزارت نیرو و وزیر فعلی و وزرای گذشته باید به عنوان مسبب اصلی سیل ها و محاصره روستاها توسط سیل محاکمه شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی رستمیان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 18 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان ارائه گزارش وضعیت سیل از سوی نمایندگان استان های سیل زده به مجلس در خصوص وضعیت کنونی شهرهای استان لرستان پس از سیل، گفت: در دلفان 4 روستا به دلیل رانش تخلیه شده اند و در حال حاضر در کمپ های چادر به سر می برند.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه اش بیش از 300 روستا تخریب شده است، افزود: در شهر دلفان و سلسله مسکن های شهری و روستایی، واحدهای اقتصادی کسبه و بازار، آب و فاضلاب شهری و روستایی، راه ها و ابنیه کشاورزی و تاسیسات شهرداری دچار آسیب شده اند که خسارت سیل اخیر در دلفان بیش از هزار و صد میلیارد تومان و در الشتر حدود 450 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی ضمن انتقاد از ظلم و تبعیض در تخصیص بودجه و عدم توجه به زیرساخت های استان لرستان نسبت به سایر شهرها و استان های توسعه یافته کشور، ادامه داد: آیا لرستان جزو نقطه جغرافیایی ایران هست یا خیر، اگر هست چه کسی باید پاسخگوی تبعیض ها باشد.

رستمیان با بیان اینکه وزارت نیرو و وزیر فعلی و وزرای گذشته باید به عنوان مسبب اصلی سیل ها و محاصره روستاها توسط سیل محاکمه شوند، اظهار داشت: متاسفانه وزارت جهاد کشاورزی در بحث آبخیزداری و آبخوان داری ضعیف عمل کرده و باید مجازات شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در بحث بازگشایی جاده ها و امدادرسانی به مردم کمک کرده تشکر کرد و گفت: مجلس باید بحث امروز صحن را بر روی موضوع سیل می گذاشت چرا وقت مجلس با بحث های بیهوده و کم اهمیت هدر رفته و حق استان های سیل دیده نادیده گرفته شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404267!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون