صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/01
0.0 (0)

عضو هئیت رئیسه مجلس:

وجود "احزاب شناسنامه‌دار" باعث پاسخگویی مسئولان می‌شود

عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس گفت: در حال حاضر حول و حوش 120 حزب فعال در کشور که در واقع با تایید وزارت کشور درجه فعالیت خود را فعال کردند، وجود دارد که بین سه جریان اصلی کشور هم تقریبا به طور مساوی تقسیم شده اند.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  به لزوم احزاب شناسنامه‌دار برای تقویت شایسته‌سالاری در کشور اشاره کرد و گفت: من فکر می‌کنم در موضوعات سیاسی نوع نگاه افراد به بحث‌های شایسته‌گرینی متفاوت است و هر کسی از ظن خود موضوعات را نگاه می‌کند.

وی در ادامه افرود: معتقدم خیلی از اتفاقاتی که الان در قالب انتخابات می‌افتد، حتما از روی شایسته‌گزینی است، حالا بعضا ممکن است که مورد تایید بنده و یا جریان بنده نباشد که البته این بحث‌ها وجود دارد.

در گذشته 400 حزب فعال در کشور وجود داشت

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: بنابراین اینکه بگویند که ما نسبت به شایسته سالاری حرف‌هایی را می‌زنیم و اما در بعضی جاها نقص هایی وجود دارد، قطعا این موضوعات ممکن است وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در رابطه با تعداد احزاب فعال در کشور گفت: قبلا بیش از 400 حزب فعال در کشور داشتیم که در حال حاضر حول و حوش 120حزب فعال در کشور که در واقع با تایید وزارت کشور درجه فعالیت خود را فعال کردند، وجود دارد که بین سه جریان کشورهم تقریبا تقسیم شده‌اند و حدودا برابر هم هستند.

اگر قرار است کشور بهتر اداره شود، باید به سمت نظام حزبی برویم

نعمتی به تاثیر شناسنامه‌دار کردن احزاب بر شایسته‌سالاری در مناصب محتلف کشور تاکید کرد:  من معتقدم چاره‌ای جز این نداریم که به سمت نظام حزبی برویم و باید این اتفاق بیفتد؛ چرا که اگر قرار است، مملکت بهتر اداره شود و مسئولان پاسخگو باشند به اعتقاد من احزاب می‌توانند این کار را انجام دهند که در واقع پاسخگوی مردم هم باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بنابراین اگر الان کسی رئیس جمهور و یا نماینده مجلس می‌شود و می‌گوید که من خودم بودم و حزبی و مجموعه‌ای نبود که بخواهد از من حمایت کند و از توانمندی‌های خودم بهره جستم تا به این مقام رسیدم به دلیل نبود احزاب شناسنامه‌دار در کشور است.

وجود احزاب شناسنامه‌دار، شایسته‌سالاری در کشور را تقویت می‌کند

 عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت:  به اعتقاد من اگر به  سمتی برویم که احزاب موجود در کشور را تقویت کنیم و احزاب پاسخگو باشند، حتما این مسئله می‌تواند شایسته سالاری را تقویت کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435534!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون