صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/04
0.0 (0)

قره خانی آلوستانی در تذکر شفاهی؛

واردات برنج در فصل برداشت شالی متوقف شود

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس خواستار توقف واردات برنج در فصل برداشت شالی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اسد الله قره خانی آلوستانی در نشست علنی  نوبت عصر امروز (دوشنبه، 4 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: اخیراً جنگل‌های شمال ایران از ناحیه سازمان یونسکو به نام جنگل‌های هیرکانی ثبت شده اما در شهرستان علی آباد کتول این ثبت دو مشکل را ایجاد کرده است، اولاً نامی که به کار برده‌اند یک نام مجعول از استان دیگر است، مشکل بعدی این است که باید مناطق حفاظت شده را ثبت کنند اما همه مناطق جنگلی و کوهستانی را ثبت کرده‌اند که همین امر باعث جلوگیری از توسعه گردشگری شده است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید نرخ محصولات کشاورزی منطبق با هزینه‌های کاشت، برداشت و هزینه‌های کشاورزان باشد یعنی بر اساس ارز نیمایی برآورد شود اما بر اساس ارز 4200 تومانی محاسبه شده است.

وی افزود: اکنون در فصل برداشت شالی هستیم و کشاورزان هزینه‌های سنگینی را متحمل شده‌اند، درخواست ما این است که واردات برنج در فصل برداشت شالی متوقف شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو به نظر کارشناسان مبنی بر جلوگیری از انتقال آب از سرچشمه‌های جنگل زرین گل توجه داشته باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427262!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون