صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1399/11/15
0.0 (0)

محمودی در تشریح نشست کمیسیون آیین‌نامه داخلی:

نمایندگان اجازه اخذ تابعیت، تابعیت مضاعف و مجوز اقامت را ندارند/ آغاز به تحصیل طی دوره نمایندگی مجلس ممنوع شد

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس در تشریح نشست این کمیسیون گفت: نمایندگان اجازه اخذ تابعیت، تابعیت مضاعف و مجوز اقامت را ندارند و اگر از قبل دارای این موارد باشند، باید لغو شود.

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورکار صبح دیروز و امروز(سه شنبه و چهارشنبه، 14 و 15 بهمن ماه) کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با موضوع طرح اصلاح قانون هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، گفت: ماده 15 این طرح درباره عدم مداخله نمایندگان در معاملات دولتی بود که در صورت ورود قانون با آنها برخورد می‌کند که بعد از بحث و بررسی از سوی نمایندگان قرار شد کمیته مربوطه نظرات جدید خود را در این خصوص ارائه کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ماده 16 این طرح افزود: این موضوع درباره ممنوعیت ارائه توصیه نامه و معرفی نامه مستقیم از سوی نمایندگان است که باید حتما از سوی دبیرخانه مجلس باشد اما این ماده هنوز به تصویب نرسیده و جای بررسی بیشتر دارد.

وی در ادامه به ماده 17 این طرح اشاره و تصریح کرد: مقرر شد اخذ تابعیت، تابعیت مضاعف و مجوز اقامت برای نمایندگان ممنوع باشد و اگر نماینده ای قبل از حضور در مجلس، از این موضوعات برخوردار بوده باید آنها را لغو کند همچنین نمایندگان باید سفرهای خارجی خود به غیر از مأموریته ای کاری را به اطلاع هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان برسانند.

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به ماده 18 این طرح که به تصویب رسید، خاطرنشان کرد: نمایندگان بعد از آغاز به کار در مجلس نمی توانند برای ادامه تحصیل اقدام کنند اما آن دسته از نمایندگانی که از پیش از حضور در مجلس در حال تحصیل بودند می توانند آن را ادامه دهند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:475705!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون