صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1399/10/23
0.0 (0)

محمودی در تشریح نشست کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس:

نحوه تعیین اعضای هیأت تجدیدنظر در قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مشخص شد

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: نحوه تعیین اعضای هیأت تجدیدنظر در قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مشخص شد که رئیس کمیسیون قضایی به عنوان رئیس این هیأت خواهد بود.

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورکار صبح امروز (سه شنبه، 23 دی ماه) کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که موضوع آن بررسی ادامه طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان بود، گفت: در این جلسه اعضای هیأت تجدیدنظر مشخص شدند که بر این اساس، افرادی که عضو هیأت نظارت نباشند در هیأت تجدیدنظر عضو می شوند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس کمیسیون قضایی به عنوان رئیس هیأت تجدید نظر و رئیس کمیسیون اصل نود و دو نفر از نمایندگان که کار قضایی کرده باشند به عنوان اعضای آن خواهند بود.

وی افزود: نماینده 10 روز بعد از ابلاغ رأی می تواند نسبت به آن شکایت کرده تا در هیأت تجدید نظر بررسی شود.

محمودی با اشاره به دستورکار بعدی کمیسیون آیین نامه اظهار داشت: در ادامه کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا به عنوان نماینده کمیسیون آیین نامه در کمیسیون مشترک طرح الزام انتشار داده ها و اطلاعات انتخاب شد.

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین مصطفی آقامیرسلیم نماینده تهران نیز به عنوان رئیس کمیته بررسی آیین نامه شرح وظایف دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها انتخاب شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:473146!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون