صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/25
0.0 (0)

زاهدی در نشست بین‌المللی مطالعات راهبردی و آینده پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی:

نابودی صهیونیسم را به کمک نخبگان جهان اسلام تئوریزه خواهیم کرد

رئیس کمیسیون آموزش مجلس از نخبگان مسلمان خواست تا جنایات آمریکا و رژیم صهونیستی و تلاش برای ایجاد اختلاف و نزاع و عقب افتادگی کشورهای مسلمان را برای جوامع خود تبیین کنند و تصریح کرد: نابودی صهیونیسم را به کمک نخبگان جهان اسلام، تئوریزه خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و رئیس اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام در نشست بین المللی کمیسیون مطالعات راهبردی و آینده پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی، ضمن تبریک هفته وحدت و سالروز میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشان اسلام و فرزند صادقش امام جعفر صادق(ع)، عنوان کرد: نابودی صهیونیسم را به کمک نخبگان جهان اسلام، تئوریزه خواهیم کرد.

 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شبکه اساتید و نخبگان جهان اسلام به منظور تبادلات علمی و تحقیقاتی، و انتقال فناوری تشکیل شده است.

 رئیس اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلامی در اجلاسیه اندیشمندان دانشگاه های جهان اسلام از نخبگان مسلمان خواست تا جنایات آمریکا و رژیم صهونیستی و تلاش برای ایجاد اختلاف و نزاع و عقب افتادگی کشورهای مسلمان را برای جوامع خود تبیین کنند.

زاهدی در همایش تقریب مذاهب اسلامى‎

 

وی اضافه کرد: مجمع تقریب مذاهب اسلامی بر این اساس شکل گرفته تا بتواند در انسجام و تقویت بنیه امت اسلامی تاثیر گذار باشد و اتحادیه جهانی تقریب نهاد اندیشمندان دانشگاهی می‌خواهد با ایجاد شبکه ارتباطی فی مابین اندیشمندان دانشگاهی مسلمان با نگرش تقریب مذاهب در راستای تشکیل امت واحد اسلامی در تحقق تمدن نوین اسلامی گام بردارد و در این مسیر برنامه ریزی کرده است که گامهای عملی برداشته شود.

وی شناسایی اندیشمندان مسلمان دانشگاهی کشورهای مختلف جهان و برقراری ارتباط با آنان و ارتقاء و کسب اقتدار علمی و فناوری جهان اسلام با همکاری و هماهنگی کشورهای اسلامی را ضروری برشمرد.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات مشاوره‌ای و دانشی تخصصی به ملل اسلامی برای بالا بردن علم و فناوری کشورهای اسلامی نیز برای پیشبرد اهداف اجلاس باید در برنامه ما باشد، بر تلاش برای مقابله علمی و تخصصی با افراط گرایی به ویژه جریان تکفیری وداعش نیز تأکید کرد.

وی همچنین محورهای مهم مورد بحث در اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام را آینده جهان بدون رژیم صهیونیستی، تشکیل کشور مستقل فلسطین، نقش دانشگاهیان در تحقق امت واحده اسلامی، نقش دانشگاهیان در تبین جنایات ،توطئه دخالتهای استکبار جهانی به ویژه آمریکا، تبین راهپیمایی عظیم اربعین برشمرد.

زاهدی در همایش تقریب مذاهب اسلامى‎

رئیس اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام همچنین نقش دانشگاهیان در تقویت و حمایت از جبهه مقاومت به ویژه تهیه و تدوین دستاوردهای ۶۰ساله مقاومت و تدریس آن در دانشگاهها و مدارس جهان اسلام و تلاش برای ایجاد تمدن نوین اسلامی را از دیگر موارد قابل ذکر در اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام دانست.

به گزارش خانه ملت، درپایان این نشست اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام، محمدمهدی زاهدی با رای اکثریت برای پیگیری ثبت اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی تقریب نهاد در مجامع بین المللی وابسته به سازمان ملل انتخاب شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438212!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون