صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
1398/08/13
0.0 (0)

مُهر رد کمیسیون آموزش بر طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزشی

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزشی را با اکثریت آرا رد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی  در نشست امروز (دوشنبه 13 آبانماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات، طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور بررسی شد و اعضای کمیسیون با اکثریت آرا این طرح را رد کردند.

اعمال سه پیشنهاد در الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی

همچنین طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی و دانشگاه‌ها که کلیات آن در صحن علنی مجلس به تصویب رسید برای اعمال پیشنهادات در دستور کار مجلس قرار گرفت که بر این اساس مهلتی سه ماهه به دولت برای تدوین آیین نامه اجرایی این طرح اعطا شد.

افزون بر وزارتخانه‌های سه گانه نام برده در قانون یعنی وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش»، «علوم، تحقیقات و فناروی» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» تمامی مراکز آموزشی و مؤسسات علمی هم مکلف به تعیین این سر فصل‌ها شوند.

همچنین در متن طرح تأکید شد که اسناد لانه جاسوسی برای تدوین سرفصل‌های متون درسی در اولویت قرار داشته باشد.

ادغام دو طرح ضد استکباری با یکدیگر

طرح «الزام دولت به حمایت از مراکز علمی – تحقیقاتی ضد استکباری» نیز با طرح «الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شدند» ادغام شد و این طرح به تصویب رسید.

تعیین اعضای کمیته اعمال ماده 234 درباره استان سیستان و بلوچستان

همچنین اعضای کمیته اعمال ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای ناقص قوانین مربوط به آموزش و پرورش و عدم تحقق عدالت آموزشی در استان سیستان و بلوچستان نیز تعیین شدند که بر این اساس سیدحمایت میرزاده، محمود نگهبان سلامی، علیرضا سلیمی، فاطمه سعیدی،محمد بیرانوندی، فریده اولادقباد و قاسم احمدی لاشکی به عنوان اعضای کمیته انتخاب شدند.

نظرات کاربران

Parameter:436764!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون