مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0/0 (0)
[1396/07/11]

اصرار نمایندگان بر تهیه فهرست تجهیزات پزشکی به پیشنهاد وزارت بهداشت و سازمان استاندارد  

نمایندگان بر تهیه فهرست کالاها و تجهیزات پزشکی با پیشنهاد سازمان استاندارد و وزارت بهداشت تاکید کرده لذا طرح مربوطه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 11 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد اعاده شده از شورای نگهبان با 116 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه موافقت کرده و بر مصوبه قبلی کمیسیون اصرار ورزیدند لذا این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

گفتنی است ماده 7 طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد که مورد نظر مخالف شورای نگهبان برای چندین مرتبه قرار گرفته بود عبارت است از:

1-تعیین، تدوین، به روز رسانی و نشر استانداردهای ملی

تبصره 1- فهرست کالاها و تجهیزات پزشکی و استاندارد آن ها به موجب آئین نامه ای خواهد بود که با پیشنهاد سازمان و وزارت بهداشت و درمان به تصویب هیات وزیران می رسد.

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد با تاکید بر اینکه نظر کمیسیون بر مصوبه قبلی مجلس است، گفت: شورای نگهبان به سیاست های کلی سلامت استناد دارد در صورتی که کمیسیون سیاست های اقتصاد مقاومتی را نیز در نظر دارند بنابراین فهرست کالاها و تجهیزات پزشکی باید به موجب آئین نامه ای باشد که با پیشنهاد سازمان استاندارد و وزارت بهداشت و درمان به تصویب هیات وزیران برسد.

گفتنی است موافقان این طرح بر نظارت وزارت بهداشت در کنار سازمان استاندارد و تصویب آئین نامه توسط هیات وزیران تاکید داشته چرا که بخشی از تجهیزات پزشکی را خدمات بهداشتی و دارویی شامل می شود در صورتی که مخالفان این طرح نظارت سازمان استاندارد به جهت اختیارات و وظایف در این حوزه را کافی دانستند./

یادداشت ها
Parameter:271446!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار