صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1399/10/10
0.0 (0)

محمودی در تشریح نشست کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مطرح کرد

ممنوعیت اهدای هدیه به نمایندگان از سوی دستگاه‌ها

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در تشریح نشست این کمیسیون گفت: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون، نمایندگان از دریافت هرگونه هدیه از دستگاه‌ها ممنوع شدند.

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورکار صبح امروز (چهارشنبه، 10 دی ماه) کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با موضوع طرح اصلاح قانون هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس که با حضور سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس برگزار شد، گفت: ماده 3 این طرح بعد از بحث و بررسی های صورت گرفته طی روز گذشته و امروز به تصویب رسید.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طبق این ماده دستگاه های موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم به همراه سه دستگاه مستثنی شده از دادن هدیه به نمایندگان ممنوع شدند.

نشست کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

وی افزود: همچنین نمایندگان نیز نباید هیچ هدیه ای از سوی دستگاه ها دریافت کنند.

محمودی در ادامه با اشاره به تعریف هدیه در این قانون اظهار کرد: هرگونه مال، امتیاز، تخفیف در کالا و خدمات و اعطای تسهیلات مازاد یا خارج از ضوابط قانونی در این قانون تحت عنوان هدیه محسوب می شود.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد هر نماینده ای که اقدام به دریافت هدیه از دستگاهی کرد باید این موضوع را در سامانه رسمی مجلس به ثبت برساند که در غیر این صورت تخلف کرده و مشمول مجازات ماده 6 هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان می شود لذا این موضوع خود نوعی بازدارنگی در دریافت هدایا ایجاد می کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:471435!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون