صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/31
0.0 (0)

نانواکناری با یادآوری رفع توقیف نفتکش "گریس1":

مقاومت ایران پاسخ اقدامات غیرمعقول و خلاف قوانین بیگانگان را داد

عضو کمیسیون امنتی ملی مجلس با یادآوری رفع توقیف نفتکش گریس1، گفت: مقاومت جمهوری اسلامی ایران پاسخ اقدامات غیرمعقول و خلاف قوانین بیگانگان را داد.

ولی الله نانوا کناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری اتخاذ مسیر «مقاومت» از سوی جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی منطقه و جهان، گفت: جمهوری اسلامی مسیر دیپلماسی خود را با تکیه به اصل مقاومت طی کرده است، دولتمردان آمریکایی فکر می کردند با تهدید می توانند مواضع جمهوری اسلامی را تغییر دهند اما ما با رویکرد مقاومت به نتایج خوبی دست یافتیم.

نماینده مردم فریدون شهر و بابلسر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی تا جایی پیش رفت که دولت انگلیس نیز تسلیم نتیجه مقاومت ملیت ایران شد.

وی افزود: ما در مقابل توقیف نفتکش گریس1کشتی انگلیسی که خلاف واقع رفتار کرد را توقیف کردیم اما با توجه به شرایط پیش آمده از طریق مذاکره و گفت و گو مشکل را حل خواهیم کرد.

نانواکناری یادآور شد: رفع توقیف نفتکش گریس1 پیام بزرگی به استکبار جهانی داد، از سوی دیگر مقاومت نظام جمهوری اسلامی ایران پاسخ اقدامات غیر معقول و خلف قوانین بیگانگان را داد، امیدواریم کشورهای اخلال گر این پاسخ را به خوبی درک کرده باشند و بدانند که این قدرت و مقاومت جهت آرامش مناطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: همسایگان به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس باید مقاومت و نتیجه مقاومت ایرانیان را درک کنند و با بیگانگان همراه نشوند و به آنها نیز اجازه دخالت در امور منطقه را ندهند و با نظام جمهوری اسلامی همکاری کنند تا این آرامش در منطقه پایدار شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:426582!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون