صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/17
0.0 (0)

اکبری:

مقابله با دور اول هجوم ملخ‌های صحرایی با حداقل امکانات بود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:  باید از هم‌اکنون به سازمان‌های متولی مبارزه با ملخ‌های صحرایی هشدارهای لازم داده شود تا آمادگی لازم را داشته باشند.

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت ، در خصوص احتمال هجوم موج جدید ملخ‌های صحرایی در پایان سال، گفت: در ابتدای سال و در جریان هجوم ملخ‌ها شاهد برخی اتفاقات خوب نیز بودیم که یکی از آنها مشارکت جدی مردم برای مقابله با این آفت خطرناک بود.

مقابله با دور اول هجوم ملخ‌های صحرایی با حداقل امکانات بود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مناطق جنوبی کشور و مناطق جنوبی استان فارس،وزارت جهاد کشاورزی عملکرد خوبی داشت و در برخی مناطق خارج از محدوده استان نیز فعالیت‌های داشتند، ادامه داد: تجربه گذشته مقابله با ملخ‌های صحرایی با حداقل امکانات بود اما به منظور آمادگی برای موج جدید هجوم این آفت باید منابع لازم پیش بینی شود.

علی اکبری (شیراز)

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از هم‌اکنون به سازمان‌های متولی مبارزه با ملخ‌های صحرایی مانند جهاد کشاورزی، حفاظت محیط زیست، سازمان منابع طبیعی، سازمان جنگل‌ها و مراتع و فرمانداری‌ها هشدارهای لازم داده شود تا آمادگی لازم را داشته باشند، عنوان کرد: ملخ‌های صحرای در دور اول هجوم خود اقدام به تخم گذاری کرده‌اند در صورت رشد آنها اگر دقت لازم را نداشته باشیم امکان بروز خسارات بسیار شدید وجود دارد.

امکان کنترل هجوم ملخ‌های صحرایی با مشارکت مردم وجود دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با استفاده از تجربه سال گذشته و مشارکت مردم می‌توان با دور جدید هجوم ملخ‌های صحرایی نیز مقابله کرد./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433501!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون