صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/15
0.0 (0)

کوچکی‌نژاد:

مرکز سمپاد باید برای المپیادی‌ها وثیقه بگذارد/کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی می‌کند

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: قطعا این کمیسیون مشکلات المپیادی ها برای حضور در مسابقات علمی جهانی را پیگیری می کند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات اخیر رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان مبنی بر اینکه امسال در جریان اعزام پسران المپیادی به خارج از کشور به دلیل آنکه مشمول خدمت سربازی بودند، از آنان وثیقه دریافت شد، گفت: سازمان سمپاد باید به استعدادهای درخشان توجه ویژه‌ای داشته باشد و یکی از اقداماتی که باید انجام دهد، این است که شرایط لازم را برای حضور آنان در مسابقات و المپیادهای علمی فراهم کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع سازمان سمپاد موظف است که مشکلات افرادی را که می‌خواهند در المپیادهای علمی در خارج از کشور حضور یابند، حل کند و برای خروج آنان از کشور وثیقه بگذارد.

وی ادامه داد: المپیادی ها کسانی هستند که می خواهند در رشته های مختلف علمی برای کشور افتخار آفرینی کنند و باید حتما به آنان توجه شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه حتی لازم است که هزینه سفر المیپادی‌ها هم داده شود، گفت: قطعا ما مشکلات المپیادی ها برای حضور در مسابقات علمی جهانی را در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری پیگیری می کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433052!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون