صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/03
0.0 (0)

گودرزی:

مذاکره دوجانبه با آمریکا تحت هیچ شرایطی امکان‌پذیر نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر آمریکا به برجام بازگردد و تحریم‌ها برداشته شود نیز به صورت دوجانبه با آنها مذاکره نمی‌کنیم بلکه مذاکره چندجانبه و در قالب 1+5 خواهد بود.

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره امکان مذاکره میان ایران و آمریکا در حاشیه سفر روحانی به نیویورک، گفت: مقام معظم رهبری خط اصلی را درباره مذاکره با آمریکا مشخص کرده اند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نه منطق و نه اصول، مذاکره با آمریکا را نمی پذیرد، چراکه بعد از مدت ها تلاش برجام به نتیجه رسید اما  آمریکا به راحتی زیر آن زد و از  توافق هسته ایخارج شد.

وی افزود: مذاکره با آمریکا تنها در شرایطی انجام می شود که آنها به برجام بازگشته و در قالب برجام مذاکره صورت می گیرد ضمن اینکه آمریکا و سایر اعضای 1+5 باید به تعهدات قبلی خود اعم از برداشتن تحریم ها عمل کند تا جمهوری اسلامی پای میز مذاکره برود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نکته مهم اینجاست که جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی و حتی بازگشت آمریکا به برجام، مذاکره دوجانبه نخواهد داشت بلکه مذاکره با آمریکا تنها به صورت چندجانبه و در قلاب گروه 1+5 خواهد بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431294!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون