صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
1397/08/02
0.0 (0)

مخالفت نمایندگان با بررسی طرح اصلاح قانون بانکی در کمیسیون اقتصادی

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی طرح اصلاح قانون بانکی در کمیسیون اقتصادی به استناد اصل ۸۵ قانون اساسی مخالفت کردند.
 
 

نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه 2 آبان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان جهت رسیدگی به طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران طبق اصل 85 قانون اساسی با 89 رأِ موافق، 111 رأی مخالف، 3 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر مخالفت کردند.

گفتنی است طرح مذکور طبق اصل 85 در کمیسیون اقتصادی بررسی نخواهد شد و در دستور کار صحن مجلس قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهمی داورانی در توضیح تقاضای نمایندگان یادآور شد: مسائل نظام بانکی شاهد وضعیت نابسامان به لحاظ فعالیت های اقتصادی و اجتماعی است، تا جایی که دغدغه مراجع نیز به گوش می رسد، از این رو اصلاح قانون نظام بانکداری می تواند در کمیسیون اقتصادی سریع تر بررسی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: کمیته پولی و بانکی مجلس نیز به مدت 2 سال است که با استفاده از نظر دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های برنامه هایی در این زمینه را در دستور کار قرار داده است.

بر این اساس محمدمهدی مفتح به استناد اصل 85 قانون اساسی اخطاری داد و گفت: طبق این اصل مجلس نمی تواند اختیار قانونگذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند و تنها در موارد ضروری این اختیار به برخی از کمیسیون ها واگذار می شود. با توجه به حساسیت طرح، این موضوع باید در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد./

منبع خبر:

نظرات کاربران

Parameter:357862!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین