صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/15
0.0 (0)

مقدسی در تذکر شفاهی مطرح کرد؛

لزوم پرداخت معوقات معلمان و فرهنگیان بازنشسته / اجرای قانون رتبه بندی معلمان ضروری است

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس با اشاره به مشکلات معلمان بر لزوم پرداخت معوقات معلمان و فرهنگیان بازنشسته و اجرای قانون رتبه بندی معلمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی مقدسی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 14مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی، گفت: به طور حتم رئیس جمهور باید علاج واقعه را قبل از وقوع می کرد زیرا مشکل شرکت های هپکو و آذرآب به راحتی قابل حل بود اما تعلل در تصمیم گیری و عدم انسجام موجب شد که هم حقوق کارگران داده شده و هم نارضایتی ایجاد شود.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید هرچه سریع تر در مورد سهام هپکو اقدامات لازم را صورت دهد و مشخص شود چه بخشی از دولت می خواهد این شرکت را مدیریت کند و در همین راستا سهام شرکت آذرآب هم باید توسط دولت تعیین تکلیف شود تا کارگران با شرافت این دو شرکت با علاقه مندی در راستای رونق تولید قدم بردارند.

وی ادامه داد: دولت باید در جهت تسریع در اجرای قرارداد خرید دستگاه برای راهداری ها اقدام کند، همچنین باید با متخلفان از زمان واگذاری تاکنون برخورد کرد تا تخلفات گذشته تکرار نشود.

مقدسی بر لزوم پرداخت معوقات معلمان و بازنشستگان فرهنگی تاکید کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش باید موضوع رتبه بندی معلمان را تعیین تکلیف کند همچنین وزیر بهداشت باید در اسرع وقت گزارشی از حوادث لردگان ارائه کند در نهایت دولت باید اقداماتی را صورت دهد تا موج سواران و پپولیست ها نتوانند از درخواست کار کارگران سوءاستفاده کنند./

پایان پیام  

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433082!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون