صفحه اصلی » نظارت » اخبار نظارت
1399/05/13
0.0 (0)

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور:

قوه قضاییه برای مبارزه با فساد، در حمایت از سوت زن ها لایحه دهد

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد که با حمایت قانونی از آشکارکنندگان فساد می توان به سرعت ریشه رانت و فساد را خشکاند.

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح حمایت از آشکارکنندگان فساد در کشور، گفت: از آنهایی که در اصل 8 قانون اساسی به موضوع حمایت از آمران و ناهیان از منکر تاکید شده است، باید در شرایطی که کشور با فساد گسترده مواجه شده، از کسانی که فساد را با استناد به مدارک فاش می کنند حمایت کرد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس ادامه داد: با حمایت از سوت زنان فساد، در هر جایی از کشور فسادی شکل گرفته باشد یا جرمی در حال وقوع باشد، می توان به سرعت به مسئله ورود کرد و کشور را از فساد و رانت نجات داد.

وی بیان کرد: قطعا باید از اشخاص و افراد آشکارکننده فساد حمایت قانونی کرد تا انگیزه لازم برای افشای اطلاعات و اسرار را داشته باشند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: مبارزه با فساد در قوه قضاییه کلید خورده است از این رو انتظار می رفت این قوه لایحه ای در راستای حمایت از سوت زنان فساد ارائه دهد تا جنبه قانونی پیدا کند، به هر حال نمایندگان طرحی را آماده کرده اند که با فوریت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا مردم از افشای فساد احساس آرامش کنند و گزارش های خود را به موقع به گوش قوه قضاییه برسانند./

نظرات کاربران

Parameter:460554!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون