صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/06
0.0 (0)

زاهدی:

فرهنگ عاشورایی تداوم بخش مسیر انقلاب اسلامی است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس فرهنگ عاشورایی را موجب پیروزی انقلاب اسلامی دانست و آن را تداوم بخش مسیر انقلاب اسلامی برشمرد.

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت عنوان کرد: در اخبار آمده بود که یکی از مسئولان دانشگاه فرهنگیان در مورد عزاداری‌‌های ماه محرم نقطه نظری داشته و این عزاداری‌ها را بازگشت به دوران تشیع صفوی دانسته و با جسارت به این عزاداری‌ها آن را از نشانه‌های حکومت غیر خرد ورز معرفی کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: نخست از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم که برخورد قاطع و لازم را در این زمینه داشته باشد؛ ضمن اینکه سئوال این است، شهید حججی‌ها، شهدای هسته‌ای و سایر شهدای انقلاب اسلامی در کجا تربیت شده‌اند. همین مکتب امام حسین(ع) و هیأت‌های مذهبی پرورش دهنده چنین نیروهای متعهد و مؤمنی است.

وی با اشاره تعبیر حضرت امام(ره) درباره تأثیر نهضت عاشورا، گفت: این فرهنگ عاشورایی  بود که توانست انقلاب اسلامی را پیروز کند و تداوم بخش همین انقلاب نیز فرهنگ عاشورا است.

زاهدی، از اینکه یک مسئول در دانشگاه فرهنگیان این میزان از نظر فهم سیاسی، دینی و اجتماعی عقب افتاده است، اظهار تعجب کرد و افزود: اگر نگاهی به تحولات منطقه‌ای داشته باشیم هیچگاه چنین اظهاراتی نخواهیم داشت؛ تقویت نیروهای مقاومت مردمی به دلیل وجود همین فرهنگ عاشورایی است و همین هیأتی‌ها باعث شکست نیروهای متجاوز و تروریستی در عراق و سوریه شده‌اند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار امیدواری کرد که خود فرد خاطی از مردم و امت شیعه عذرخواهی کند در غیر این صورت از وزارت آموزش و پرورش انتظار برخورد جدی داریم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431681!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون