صفحه اصلی » پروفایل فراکسیون » اخبار فراکسیون
1398/04/26
0.0 (0)

فرهنگی تشریح کرد

عملکرد فراکسیون پیگیری سیاست‌های گام دوم انقلاب؛ اقدام متقابل با کشورهای متخاصم

رئیس فراکسیون پیگیری سیاست های گام دوم انقلاب اعلام کرد که قانون بانکداری اسلامی، مالیات بر ارزش افزوده و موضوعات مربوط به اقدامات متقابل با اقدامات خصمانه کشورهای متخاصم در دستور کار فراکسیون قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامیمحمدحسین فرهنگی با تشریح عملکرد "فراکسیون پیگیری سیاست‌های گام دوم انقلاب" گفت: فراکسیون‌ها تشکل‌های رسمی نیستند بلکه فعالیت در فراکسیون‌ها نوعی همگرایی بین گروه‌هایی از نمایندگان است و موضوعات خاصی را در دستور کار خود قرار می‌دهند؛  فراکسیون پیگیری سیاست‌های گام دوم انقلاب نیز در حد مجمع و هیئت رئیسه جلساتی را داشته و اولویت‌گذاری‌هایی نیز در این جلسات انجام شده است.

جوان گرایی و تجربه گرایی از اهداف فراکسیون است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: هدف فراکسیون این است که آنچه در بیانیه گام دوم انقلاب آمده، در حوزه‌های مختلف عملیاتی شود؛ به عنوان مثال اقداماتی در برابر اقدامات خصمانه آمریکا و کشورهای متحد آنها باید انجام شود؛ البته فقط این موضوع نیست بلکه توجه به جوان‌گرایی، توجه به تجربه و تخصص، ایجاد امید نسبت به آینده و تحولات مثبتی که در حوزه اقتصاد و فرهنگ باید صورت بگیرد.

رئیس فراکسیون پیگیری سیاست‌های گام دوم انقلاب با بیان اینکه فراکسیون بایستی در حوزه‌های مختلف از جمله موضوعات بانکی نیز وارد شود، تصریح کرد: در حوزه بانکی امروز یک طرح دو فوریتی را حمایت کردیم و به تصویب رسید؛ در سایر حوزه‌ها از جمله قانون بانکداری اسلامی، قانون مالیات بر ارزش افزوده و موضوعات مربوط به اقدامات متقابل با اقدامات خصمانه کشورهای متخاصم در دستور کار این فراکسیون قرار دارد و امیدواریم تا به نتیجه برسند.

عضو هیات رییسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، در مورد اینکه اهداف فراکسیون تا چه اندازه محقق شده، افزود: این فراکسیون تشکل رسمی نیست که اهداف کمی داشته باشد و بتوان گفت به چند درصد از موفقیت رسیده چراکه فعلا در شروع کار هستیم.

کارگروه‌ها باید مصادیق کارها را به نتیجه برسانند

رئیس فراکسیون پیگیری سیاست‌های گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: برای آینده بین کمیته‌های مختلف در فراکسیون تقسیم کار شده و منتظر هستیم تا کمیته‌ها جمع‌بندی خود را داشته باشند. در حوزه فرهنگ، اقتصاد و دیگر کمیته‌های فراکسیون، کارگروه‌ها باید مصادیق را به نتیجه برسانند.

نظرات کاربران

Parameter:435187!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون