صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/22
0.0 (0)

عضو کمیسیون امنیت ملی:

عربستان از حضور شیعیان و تقویت هلال شیعی در عراق نگران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از کشورهای خارج از منطقه خلیج فارس از ایجاد هلال شیعی و محور مقاومت هراس دارند و با حمایت عوامل داخلی در منطقه و طرفداری از گروه های تکفیری و وهابیت تلاش می کنند گفتمان و هلال شیعی را تحت تاثیر قرار دهند.

مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اتفاقات اخیر در عراق و تاثیر عربستان و وهابیت در کمرنگ کردن سفر شیعیان در ایام اربعین به این کشور گفت: این موضوع دقیقا بر این محور قابل بررسی و تحلیل است. با توجه به اینکه اربعین برای تجمع مشتاقان اهل بیت در این کشور تبدیل شده و علاوه بر زوار ایرانی در جهان تشیع ایجاد همبستگی می کند باعث ناراحتی کشورهایی چون عربستان شده است.

عربستان از حضور و تجمع شیعیان در عراق نگران است
وی ادامه داد: عربستان از حضور و تجمع شیعیان در عراق نگران بوده و درصدد این است که اجازه ندهند شیعیان در عراق گرد هم بیایند. 

بسیاری از کشورهای خارج از منطقه خلیج فارس از ایجاد هلال شیعی و محور مقاومت هراس دارند و با حمایت عوامل داخلی در منطقه و طرفداری از گروه های تکفیری و وهابیت تلاش می کنند گفتمان و هلال شیعی را تحت تاثیر قرار دهند

گودرزی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای خارج از منطقه خلیج فارس از ایجاد هلال شیعی و محور مقاومت هراس دارند و با حمایت عوامل داخلی در منطقه و طرفداری از گروه های تکفیری و وهابیت تلاش می کنند گفتمان و هلال شیعی را تحت تاثیر قرار داده و حرکت اسلامی شیعی را عقب بزنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اتفاقات اخیر در عراق با کمک دولت عراق، گروه های مقاومت شیعی در عراق و هم چنین تلاش های جمهوری اسلامی ایران در نقش مستشاری و کمکی به اتمام رسیده و امنیت عراق مجددا برقرار است.

 

امنیت عراق برای اربعین برقرار است
گودرزی بیان کرد: امنیت عراق برای اربعین برقرار است البته جلسات برای تداوم امنیت عراق در ایام اربعین ادامه دارد و به امید خدا برای اربعین شاهد اتفاق خاصی نخواهیم بود و زوار می توانند با آرامش خاطر زیارت خود را داشته باشند.

پایان پیام/

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434148!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون