مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0.0 (0)
[1397/03/22]

طرح بازنشسته کردن روستاییان از دستورکار خارج شد  

نمایندگان مردم در خانه ملت جهت تامین نظر شورای نگهبان ماده واحده و تبصره‌های طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر می پردازند را حذف کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 22 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح بازنشسته کردن افرادی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می کنند، با حذف ماده واحده و تبصره های این طرح که اعاده شده از سوی شورای نگهبان بود  با 146 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بنابراین گزارش این طرح که پیش از این در مجلس به تصویب رسیده و به شورای نگهبان ارجاع شده بود با ایرادات بار مالی و مشخص نبودن سن بازنشستگی برای روستاییان و عشایر مواجه شد لذا مجلس برای تامین نظر شورای نگهبان ماده واحده و تبصره های این طرح را حذف و آن را از دستورکار خارج کرد.

در ماده واحده این طرح به دولت تکلیف شده بود که بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر که به سن 70 سالگی رسیده اند در صورت تقاضای آنان و داشتن حق بیمه به مدت 10 سال به صندوق مذکور، بازنشسته کرده و متناسب با سنوات حق بیمه پرداختی، مستمری به آنان پرداخت کنند./

یادداشت ها
Parameter:346960!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار