مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0.0 (0)
[1397/08/02]

طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صورت عادی بررسی می شود  

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی یک فوریت طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان مخالفت کردند.
 
 

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان با 94 رأی موافق، 126 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول مقامات انتصاباتی است نه انتخاباتی 

براساس این گزارش مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان طراح طرح یک فوریت استفساریه اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: ما به دنبال تغییر قانون نیستیم بلکه باید ابهام موجود برطرف شود، براساس ماده 88 قانون شوراها شهرداران به مدت 4 سال انتخاب می شوند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیین نامه شرایط احراز شهرداران توضیح داد: شهرداران باید حداقل 25 سال سن داشته باشند اما در این آیین نامه حداکثری برای سن آن ها بیان نشده است.

وی بیان کرد: شهردار وظیفه محلی دارد نه دولتی؛ براساس قانون اساسی شوراها اختیارات شهرداران را مشخص می کنند چرا فقط امور را دولتی کرده و با نگاه دولتی به موضوعات می نگریم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول مقامات انتصاباتی می شود نه مقامات انتخاباتی.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی یادآور شد: در این طرح یک فوریت بررسی می شود بنابراین قانون تغییری نمی کند ما فقط زمانی در نظر می گیریم تا موضوع شهرداران در قانون منع به کارگیری بازنشستگی در کمیسیون شوراها بررسی و نتیجه مشخص شود./

 منبع خبر:

یادداشت ها
Parameter:357876!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار