صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/10/11
0.0 (0)

مرادی در تذکر شفاهی:

ضرورت پیگیری علت حادثه پیش آمده برای دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان ضمن تاکید بر ضرورت پیگیری علت حادثه پیش آمده برای دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات و مجازات عاملان این حادثه نسبت به تبعیض در پرداخت حق مناطق عملیاتی به مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی محمد مرادی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 11 دی) مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه خداوند در کمین ظالمان است و از ویژگی های دین اسلام دفاع از مظلوم و بیزاری از ظلم است، در تذکر شفاهی خطاب به وزیر امور خارجه، گفت: این چندمین بار است که رژیم ترکیه با بهره گیری از نیروهای تندرو داعش و النصره به خاک سوریه و کردهای بی گناه این کشور حمله می کند؟ و پس از حمله ناجوانمردانه به عفرین و کوبانی و قتل عام زنان و کودکان مظلوم آن منطقه، این بار قصد حمله به دیگر مناطق کردنشین را دارد، لذا از جنابعالی به عنوان وزیر امور خارجه می خواهم از طریق سازمان های بین المللی جهت جلوگیری و محکومیت حمله وحشیانه نیروهای ترک به مردم آن منطقه اقدام کنید.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با تذکر به مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح کشور و سرلشگر باقری ادامه داد: اخیراً برای کارمندان و فرهنگیان استان گلستان حق مناطق عملیاتی در نظر گرفته شده است، اما متاسفانه در حق کارمندان و فرهنگیان شهرستان های قروه و دهگلان و بیجار به دلیل عدم در نظر گرفتن این حمایت برای آنها، اجحاف شده است، لذا از سرلشگر باقری می خواهم به این مسائل تبعیض آمیز ورود کند.

وی همچنین افزود: در اجرای بند (الف) ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه، معادل 20 تا 25 درصد به حقوق کارمندان دولت در این مناطق اضافه شده است، اما این فوق العاده ویژه مناطق عملیاتی برای شهرستان های بیجار، دهگلان و قروه لحاظ نشده، لذا از شما می خواهم این شهرستان ها را نیز منظور فرمایید.

عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس همچنین با تذکر به وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: جاده های شهرهایی از توابع قروه و دهگلان نیازمند ارتقا، اصلاح و بازسازی هستند، چرا که به قتلگاه تبدیل شده اند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان همچنین خواهان پیگیری قانونی و مجازات عاملان حادثه پیش آمده برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:380388!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون