صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/06
0.0 (0)

خدابخشی مطرح کرد:

ضرورت پاسخگویی وزارت نیرو درباره غرق شدن کودک الیگودرزی در رودخانه آب سفید

نماینده مردم الیگودر در مجلس با اشاره به غرق شدن یک دختربچه 6 ساله در رودخانه آب سفید الیگودرز، گفت:  وزارت نیرو تاکنون اقدامی برای ایمن‌سازی رودخانه این آبشار انجام نداده حال آنکه مردم در فصل تابستان از این آبشار به عنوان یکی از مکان‌های تفریحی استفاده می‌کنند.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به غرق شدن یک دختربچه 6 ساله در رودخانه آب سفید الیگودرز، گفت: علیرغم تلاش‌های یک هفته‌ای تیم‌های تجسس برای پیدا کردن این دختربچه، تاکنون موفقیتی در این زمینه حاصل نشده است.

وزارت نیرو و دستگاه های ذیربط باید در آبشار آب سفید از علایم هشداردهنده، ناجی، جان پناه و... استفاده کند در حالیکه هیچ یک از این موارد در نزدیکی این منطقه وجود ندارد

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه رودخانه‌ها در حوزه مسئولیت و نظارت وزارت نیرو هستند اما این وزارتخانه تاکنون اقدامی برای ایمن‌سازی رودخانه آبشار آب سفید انجام نداده حال آنکه مردم در فصل تابستان از این آبشار به عنوان یکی از مکان‌های تفریحی استفاده می‌کنند.

وی اظهار کرد: وزارت نیرو و دستگاه های ذیربط باید در آبشار آب سفید از علایم هشداردهنده، ناجی، جان پناه و... استفاده کند در حالیکه هیچ یک از این موارد در نزدیکی این منطقه وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر با پیگیری های انجام شده گروه‌هایی از فدراسیون نجات غریق برای پیدا کردن کودک غرق شده در الیگودرز حضور دارند، ادامه داد: غواصان، تیم‌های کوهنوردی، هلال احمر الیگودرز تلاش های بسیاری برای پیدا کردن کودک انجام دادند اما تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

هلال احمر، سازمان آتش‌نشانی و هیات نجات غریق الیگودرز از امکانات و تجهیزات موردنیاز غواصی محروم هستند

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فدراسیون نجات غریق از زمان ورود به الیگودرز با تشکیل گروه مدیریت بحران در هلال احمر تلاش‌های بسیاری برای یافتن کودک انجام داد، تصریح کرد: هلال احمر، سازمان آتش‌نشانی و هیات نجات غریق الیگودرز از امکانات و تجهیزات موردنیاز غواصی محروم هستند که باید برای رفع این نیاز تلاش‌های لازم صورت گیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:422463!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین