صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/04
0.0 (0)

بت کلیا عنوان کرد

ضرورت ایجاد قانونی مدون برای حفاظت از حیوانات نادر در کشور

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، ایجاد شعبه‌ای از پلیس فتا با هدف پایش و برخورد با جرائم محیط‌زیستی در فضای مجازی را اقدامی مثبت دانست و تاکید کرد که باید قانونی مدون برای ممانعت از شکار حیوانات نادر و برخورد با شکارچیان آنها مصوب شود.

یوناتن بت کلیا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، با ارزیابی مثبت از ایجاد شعبه‌ای از پلیس فتا با هدف پایش و برخورد با جرائم محیط‌زیستی در فضای مجازی، گفت: این اتفاق مثبتی است که می‌تواند باعث اجرای مقررات مرتبط با حوزه شکار شود، چرا که بی‌توجهی به این بخش باعث شده افرادی اقدام به کشتن و انقراض حیوانات نادری کنند که زیستگاهشان در ایران است.

پلنگ ایرانی، اولین قربانی خلاء قانونی برای برخورد با مجرمان در حوزه شکار

نماینده آشوریان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پلنگ یکی از این حیوانات بوده که شاید تعدادشان در کشور به تعداد انگشتان دست هم نرسد، اما افرادی بدون توجه به این مهم اقدام به شکار آنها می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اگر شعبه‌ای خاص برای برخورد با متخلفان این بخش ایجاد شود که آنها را دستگیر و جریمه کند به طور قطع در آینده کشتن حیوانات نادر در کشور برای برخی اقدامی غرورآمیز نبوده و برای سایر افراد نیز درس عبرت خواهد بود.

عضوهیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: البته شعبه ایجاد شده نیز باید برخورد قاطعانه‌ای در راستای اجرای قوانین در این حوزه داشته باشد و از برخوردهای سلیقه‌ای هم بپرهیزد، ضمن اینکه لازم است با سازمان حفاظت محیط زیست برای بررسی قوانین در این حوزه تعامل داشته باشد و چنانچه خلاء قانونی مشاهده شد از طریق دولت برای رفع آن به مجلس لایحه بفرستند تا بتوان قانون مدونی برای برخورد با افرادی که خواسته یا ناخواسته در جهت انقراض حیوانات نادر حرکت می‌کنند، مصوب کرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435779!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون