صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/24
0.0 (0)

احمدی لاشکی:

ضرورت اجرای دقیق اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: امیدواریم که با ابلاغ اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به صورت عملی هم شاهد حمایت ویژه از نخبگان باشیم.

قاسم احمدی لاشکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابلاغ اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان توسط رئیس جمهور، گفت: بنده معتقدم نخبگان باید جداسازی شوند و باید جایگاه ویژه ای برای آنان در نظر گرفته شود اما ما متأسفانه در این زمینه غفلت هایی داریم.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته اگر ما صرفا مدارسی را ایجاد کرده و دانش آموزان را تحت عناوینی چون تیزهوشان و استعدادهای درخشان از هم جدا کنیم، کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان باید بسیار زودتر از این ابلاغ می شد، ادامه داد: ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر ما از استعدادهای علمی خود به خوبی حمایت نکنیم و آنان را مورد مراقبت قرار ندهیم، قطعا شاهد فرار مغزها خواهیم بود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ساماندهی استعدادهای درخشان باید هر چه سریعتر اتفاق بیفتد، افزود: فارغ التحصیلان دانشگاه ها کاملا مشخص و دارای ظرفیت های علمی و پژوهشی بسیار خوبی هستند و همچنین ما امروز پارک های علم و فناوری و مراکز رشد را در دانشگاه ها داریم که نیاز است نخبگان در این بخش ها هم به خوبی شناسایی شوند و پس از شناسایی هم باید از نخبگان حمایت های اساسی صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از نخبگان ما امروز در جامعه حرفی برای گفتن دارند و قابلیت های زیادی در عرصه علمی و پژوهشی دارند و حتی می توانند در المپیادهای علمی برای کشور افتخارآفرینی کنند که باید دقت بیشتری صورت گیرد تا آنان مورد حمایت قرار گیرند و امیدواریم که ابلاغ اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به گونه ای باشد که به صورت عملی هم شاهد حمایت ویژه از نخبگان باشیم.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434735!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون