مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0/0 (0)
[1396/08/10]

صباغیان از پاسخ های وزیر کار قانع شد  

نماینده سوال کننده در جریان رسیدگی به سوال خود از ربیعی از پاسخ های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قانع شد.

محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال خود از ربیعی در خصوص وضعیت شوراهای کارگری و اخراج کارگران از پاسخ های وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی قانع شد.

زهرا ساعی سخنگوی کمیسیون اجتماعی در ارائه گزارش این کمیسیون از سوال صباغیان گفت: خلاصه یک سوال به این شرح است که چرا در مقابل اخراج اعضای شوراهای کارگری توسط کارفرمایان علیرغم انتظارات به حق جامعه کارگزاری از طرف ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام موثری صورت نمی گیرد و سوال دیگر این بود که وزیر باید با توجه به اصل 26 قانون اساسی و فصل 6 قانون کار و اهمیت تشکیل تشکل های کارگری اقدامات صورت گرفته در این خصوص را در 4 سال گذشته ارائه کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نتیجه بررسی این سوال در کمیسیون اجتماعی عنوان کرد: در اجرای ماده 209 آئین نامه داخلی مجلس سوال مذکور در جلسه 13 تیرماه سال جاری با حضور طرفین سوال در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: صباغیان به عنوان نماینده سوال کنندگان به وضعیت تعدادی از کارگران برای احقاق حقوق کارگری و قانونی خود که اقدام به تشکیل شوراهای کارگری کرده بودند پرداخت و معتقد بود اعضای خانه کارگر با کوچکترین اعتراض از سوی کارفرمایان مورد بی مهری قرار گرفته که متاسفانه در مواردی اخراج نیز صورت می گیرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به حضور ربیعی در این کمیسیون برای پاسخ به سوال نمایندگان خاطرنشان کرد: وزیر نیز هرگونه اقدام علیه منافع کارگران را محکوم دانست و این قول را داد تا موارد را بررسی و نتیجه نهایی را به نمایندگان ارائه کند اما در نهایت سوال کنندگان از پاسخ های وزیر اقناع نشدند و به دلیل ملی بودن سوال موضوع به صحن علنی ارائه شد./

یادداشت ها
Parameter:305833!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار