صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/19
0.0 (0)

رحیمی در مخالفت با استعفای جلالی

سفیر ایران در روسیه باید خط صحیح مناسبات را حفظ کند

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: مناسبات راهبردی بین ایران و روسیه منجر شد اتحادیه اوراسیا را تشکیل دهیم و فرد جایگزین در سفارت روسیه باید خط صحیح مناسبات ایران و این کشور را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با درخواست استعفای کاظم جلالی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان با شخصیت آقای جلالی و نقش وی در زمینه بررسی طرح ها و لوایح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آشنا هستند. وی رویکردهای خوبی در مقابل مواضع افراطی داشته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خاستگاه رأی آقای جلالی اصلاح طلبی بوده هر چند که در تشکیل فراکسیون مستقلین ولایی مجلس موفق عمل کرده است. آقای جلالی از پختگی لازم برخوردار بوده و باید تجربه وی به مجلس باز گردد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: باید دید آیا صلاح است که مدیریت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای 6 یا 7 ماه آینده تغییر کند و ساختار آن تضعیف شود؟

وی با اشاره به اینکه آقای سنایی اولین سفیر مسلط به زبان روسی در کشور روسیه است و در گذشته نیز رایزن فرهنگی بوده و در ارتقای سطح مناسبات بین ایران و روسیه نقش بسزایی داشته است، ادامه داد: آقای ظریف و رئیس جمهور با تیزهوشی خاصی آقای جلالی را برای سفارت روسیه انتخاب کرد، مناسبات راهبردی بین ایران و روسیه منجر شد اتحادیه اوراسیا را تشکیل دهیم. فرد جایگزین در سفارت روسیه باید خط صحیح مناسبات ایران و این کشور را حفظ کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437304!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون