صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/11/15
0.0 (0)

عثمانی در تذکر شفاهی:

رفتار برخی نمایندگان باید از رفتار مجموعه مجلس تفکیک شود

نماینده مردم بوکان در مجلس با انتقاد از یکی از نمایندگان که به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت ثبت نامه کرده اما به عنوان موافق صحبت کرده بود، گفت: رفتار برخی نمایندگان باید از رفتار مجموعه مجلس تفکیک شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدقسیم عثمانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 15 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استناد به بند 11 ماده 24 آئین نامه داخلی مجلس گفت: براساس این ماده حفظ شأن و منزلت مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان برعهده هیات رئیسه است لذا زمانی که نماینده ای به گونه ای عمل می کند که شأن همه مجلس و جایگاه تمام نمایندگان تخریب می شود وظیفه رئیس مجلس این است که به گونه ای برخورد کند که برخورد این فرد از رفتار مجلس جدا شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: نحوه عملکرد آقای مقصودی که به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت نام کرده اما به عنوان موافق صحبت کرد توسط مردم رصد می شود لذا با این رفتارها دیگر چه شأنی برای نمایندگان قائل می شوند.

وی با بیان اینکه با این رفتارها عنوان می شود که مجلس در رأس امور است ادامه داد: آیا این رفتار شایسته رأس امور است، باید بین رفتارها تفکیک صورت گیرد چرا که این گونه رفتارها شأن مجلس را به حدی می رساند که در برابر سخنرانی رئیس مجلس می ایستند لذا این شیوه مجلس را سبک می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما به جا است و بنده به آقای مقصودی عنوان کردم که باید به عنوان مخالف صحبت می کردند البته بحث سخنرانی بنده جدا بوده و ربطی به این موضوع ندارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:386771!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون