صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/16
0.0 (0)

گودرزی با اشاره به دستور ترامپ برای تشدید حمله به طالبان:

راهبرد آمریکا در افغانستان بی‌ثباتی و ناامنی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه راهبرد آمریکا در افغانستان بی‌ثباتی و ناامنی است، گفت: مذاکرات صلح با طالبان برنامه استراتژیک و مبنایی آمریکا نبود، از این رو آن را تغییر داد.

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به دستور تشدید عملیات هوایی علیه طالبان از سوی رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: مذاکره صلح افغانستان و طالبان در یک دوره‌ای به صورت جدی دنبال شد اما آمریکایی‌ها به بهانه اتفاقی که برای سرباز آمریکایی رخ داد، نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی، مذاکرات را به هم زدند و در راستای اهداف آمریکایی و منافع دستور تشدید حمله به طالبان را دادند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ترامپ از زمانی که سر کار آمد با استفاده از گروه‌های تروریستی مختلف، تحقق اهداف خود را دنبال کرد. مذاکرات صلح با طالبان برنامه استراتژیک و مبنایی آمریکا نبود، از این رو آن را تغییر داد.

وی افزود: به نظر می‌رسد ترامپ در چارچوب استراتژیک آمریکا ناامنی در افغانستان را به صلح ترجیح می‌دهد. البته آمریکایی‌ها در تلاشند تا طرح و برنامه ایران که توسط رئیس‌جمهور در سازمان ملل مبنی بر«صلح هرمز» و «ائتلاف امید»، را به هم زنند و مانع تحقق امنیت در منطقه شوند.

گودرزی یادآور شد: آمریکایی‌ها مسائل راهبردی خود را همیشه دنبال می‌کردند و هیچ گاه دنبال ثبات و آرامش در منطقه نبودند و علی‌رغم ادعاهایی که ضمن دخالت در کشورها مطرح می‌کنند، با هر ورودی به منطقه ناامنی‌ها را تشدید می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها بعد از سرنگونی طالبان نیز ابعاد خشونت در افغانستان را تشدید کردند زیرا راهبرد آمریکا در افغانستان بی‌ثباتی و ناامنی است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان به دستور دونالد ترامپ عملیات هوایی علیه طالبان را افزایش داده‌اند. سخنگوی طالبان نیز اعلام کرده است که این گروه شبه نظامی تا زمان رسیدن به توافق صلح با آمریکا، حمله به نیروهای این کشور در افغانستان را ادامه می‌دهد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433310!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون