صفحه اصلی » نظارت » اخبار نظارت
1399/05/12
0.0 (0)

شریعتی نیاسر در تذکر شفاهی:

رئیس جمهور و وزرا هر چه سریعتر گزارش عملکرد سالانه به قوه مقننه ارائه دهند

نماینده مردم تهران در مجلس خواستار ارائه گزارش عملکرد سالانه از سوی رئیس جمهور و وزرا به قوه مقننه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خانه ملت، مالک شریعتی نیاسر در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: طبق ماده 235 آیین‌نامه داخلی مجلس رئیس جمهور و هر یک از وزرا موظف هستند در مرداد ماه هر سال بر اساس برنامه‌های ارائه شده در زمان تشکیل دولت و اخذ رأی وزرا، اسناد، قوانین بالادستی و شاخص‌های عملکردی متناسب با حوزه وظایف خود که هیأت رئیسه مجلس تعیین می‌کند، گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده خود را به صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس تقدیم کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ماده فوق تأکید دارد دولتمردان موظف به ارائه گزارش عملکرد هستند از این رو منتظر دریافت گزارش رئیس جمهور و وزرا هستیم.

وی افزود: بر اساس گزارش‌ها می‌توانیم سهم جریان تحریم در مشکلات اقتصادی کشور و معیشت مردم در برابر سهم تحریم را قضاوت کنیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از مشکلات ناشی از ندانستن است که به دلیل استفاده از عدم بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان است.

شریعتی نیاسر خاطر نشان کرد: آنجا که می‌دانند مشکل از نتوانستن است که با دولت پیر و ناکارآمد مواجه هستیم؛ متأسفانه بخشی که می‌توانند، ناشی از نخواستن است که عناصر نفوذی در عرصه تصمیم‌سازی هستند و آنجا که می‌خواهند و دنبال می‌کنند نیز باید سهم دشمن خارجی در تحریم را دنبال کنیم./

منبع: رئیس جمهور و وزرا +گزارش عملکرد سالانه+ قوه مقننه+ شریعتی نیاسر

نظرات کاربران

Parameter:460562!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون